POLECAMY

IKEA zachęca do sikania na gazetę z ich reklamą w środku. Dlaczego???

Oferta nie dla każdego, ale warto zerknąć o co chodzi!
Edyta Liebert / 9 miesięcy temu
IKEA zachęca do sikania na gazetę z ich reklamą w środku. Dlaczego??? screen Youtube

IKEA zapragnęła nie tylko istnieć w przestrzeni swoich klientów, namawiając do zakupu ich mebli, lecz także zmieniać ich życie. Jak? Wpadli na niecodzienny pomysł - poniżej znajdziecie filmik, który wszystko tłumaczy.

„Nasikanie na tę reklamę może zmienić twoje życie”

Firma IKEA najwyraźniej bardzo mocno przylgnęła do hasła aktualnej kampanii „zrób miejsce na życie”. W jednej z gazet, w którym reklamuje swój produkt, umieściła test ciążowy! Krótki filmik w mediach społecznościowych szwedzkiego meblowego giganta pokazuje kulisy przygotowania reklamy, która została wydrukowana w szwedzkim piśmie „Amelia”.

Pomysł umieszczenia prośby o oddanie moczu na własnej reklamie z pewnością przyciągnął uwagę i zainteresowanie. W całej zabawie chodzi o to, by po oddaniu kilku kropel moczu ukazała się nowa cena dziecięcego łóżeczka. Jeśli takowa pojawi, oznacza tym samym pozytywny wynik ciążowy. Jak się wam podoba taki pomysł na promocję? Niektórzy podeszli do tego z niesmakiem...

Tym razem jednak przesadzili. Po pierwsze trudno sobie wyobrazić, że ktoś jednak zastosuje się do wskazówek. Po drugie nie dla każdego wynik pozytywny będzie dobrą informacją. Informacja o zniżce w tej sytuacji raczej przyjemności nie sprawi”- skomentowała firma lheventstudio.

To jest po prostu obrzydliwe! Kto mógł wpaść na taki pomysł?
- internautka.

Agencja reklamowa uznała to za swój sukces, bo aby umieścić test ciążowy w gazecie, konieczne było połączenie kilku technologii - podaje branżowy serwis adweek.com. Reklama co prawda jest kreatywna i nowatorska, ale czy aby na pewno IKEA wpadła na ten pomysł jako pierwsza? Nie. Co ciekawe, to nie jest pierwsza reklama, w której rolę odgrywa mocz. Kilkanaście lat temu kanał Animal Planet stworzył reklamę przeznaczoną dla psów i ich właścicieli. Umieścili na słupach, latarniach plakaty o zapachu moczu. Kiedy pies podchodził do pachnącego plakatu, jego właściciel miał zwrócić uwagę na większą wersję reklamy, przeznaczoną „dla ludzi”.

Czytaj także:

Nowy, dziwaczny sposób na sprawdzenie, czy jest się w ciąży
Młoda matka, która przytyła po porodzie, ostrzega: „To kłamstwo, że karmienie piersią ułatwia chudnięcie!”

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
Owszem, chwytliwa reklama podbita jeszcze tym nagłówkiem o sikaniu. Jednak jak zwykle rzucają mi się w oczy błędy i niedopracowania takich prezentacji. Otóż cała reklama w gazecie jest po angielsku, a cena ukazuje się wraz ze szwedzkim słowem "pris" zamiast angielskiego "price" ;)