Walka dyskontów przed majówką! Po tańsze zakupy do Lidla czy Biedronki?

Gdzie opłaca się kupić produkty niezbędne na majówkę?
/ 9 miesięcy temu
przyjęcie w ogrodzie fot. Adobe Stock

Zakupy na majówkę warto zaplanować nieco wcześniej. Jeśli mamy chwilę wolnego, możemy pokusić się o porównanie cen, które oferują różne sieci. Gdzie najlepiej kupować produkty na majówkę, takie jak kiełbasa czy karkówka? Taniej będzie w Lidlu czy w Biedronce? Sprawdziliśmy!

Gdzie taniej produkty na majówkę?

Dwie najpopularniejsze sieci dyskontów toczą niekończącą się walkę o klientów. I bardzo dobrze! Ponieważ zyskujemy na tym my - konsumenci. Zarówno Lidl, jak i Biedronka chcą przyciągnąć do swoich sklepów jak najwięcej klientów, którzy w najbliższych dniach będą poszukiwać produktów na majówkę. W cenie będzie kiełbasa, karkówka, napoje i inne artykuły spożywcze. Czy któraś z sieci oferuje zdecydowanie niższe ceny?

Okazuje się, że wcale nie. Ceny produktów na grilla zarówno w Lidlu, jak i Biedronce są bardzo podobne. Z analizy TakeTask wynika, że za koszyk zakupów na majówkowego grilla w Biedronce trzeba będzie zapłacić 103,79 zł, a w Lidlu - 105,61 zł. Różnica jest zatem niemal niezauważalna. 

Węgiel, rozpałka czy brykiet? Czego używać do grilla?

Jakie są ceny produktów na grilla?

Ceny poszczególnych artykułów, które większość Polaków kupuje na grilla, nie różnią się w cenach. W obu sieciach za 1 kg kiełbasy podwawelskiej trzeba zapłacić 14,90 zł, za 1 kg świeżej karkówki bez kości - 9,54 zł. W Lidlu jest to cena promocyjna. W podobnej cenie jest również kaszanka. W Lidlu kosztuje 8,98 zł (za 1 kg), a w Biedronce - 8,82 zł (za 1 kg). Za 1 l soku pomarańczowego w kartonie w obu sieciach trzeba zapłacić 3,49 zł. Różni się za to cena, bardzo popularnej wśród Polaków, kiełbasy śląskiej. W Biedronce można ją kupić za 15,98 zł (za 1 kg). Lidl oferuje ją w promocji za 13,98 zł.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Przeczytaj:
7 najlepszych pomysłów na majówkę w Polsce
Cztery książki, które warto zabrać ze sobą na majówkę

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)