POLECAMY

Węgiel, rozpałka czy brykiet? Czego używać do grilla?

Grill to nie tylko sprzęt i jedzenie. To także węgiel, brykiet oraz podpałka, dzięki którym uda nam się rozpalić niezbędny do grillowania żar!
/ 11 miesięcy temu

Zdarza się, że podczas grillowania bardzo dużo czasu spędzamy nie na doglądaniu potraw z grilla, a na jego rozpalaniu. Dlaczego? Czasem nie sprzyja nam wiatr, a czasem... Cóż, nie wybraliśmy odpowiednich materiałów do wytworzenia żaru niezbędnego do przygotowania potraw. Zobacz, na czym można rozpalać grill!

Węgieł, brykiet czy rozpałka?

Czym charakteryzują się wymienione produkty?

  • Węgiel drzewny. Nie zawiera w sobie żadnych dodatkowych substancji, ulega całkowitemu spaleniu. Osiąga o wiele wyższą temperaturę żaru, niż brykiet. Kolejną z jego zalet jest fakt, że czasem wystarczy zaledwie 15 minut palenia, aby węgiel osiągnął odpowiednią temperaturę.
  • Brykiet. Zazwyczaj trzeba czekać nawet 45 minut, aż brykiet się rozgrzeje. To mieszanka trocin, piasku, substancji nafty i węgla.
  • Drewno. Pamiętaj, że nie wolno nigdy grillować na drewnie drzew iglastych - jego żywica pod wpływem bardzo wysokiej temperatury może stać się toksyczna. Zupełnie bezpieczne są za to drzewa owocowe. Ich dym będzie bardzo aromatyczny!

Czytaj więcej na temat grillowania

O czym pamiętać przy rozpalaniu grilla?

  • Grill ustaw na równej powierzchni. Osłoń go od wiatru.
  • Zanim zaczniesz grillować, posmaruj ruszt olejem. Dzięki temu nic nie będzie się do niego przyklejać.
  • Zaczekaj z rozpoczęciem grillowania, aż grill będzie mocno rozżarzony. Na wierzchu powinna zebrać się warstwa popiołu.

Czytaj więcej porad domowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)