Dom Marii Skłodowskiej-Curie trafił na sprzedaż. Cena każdego zwali z nóg...

Maria Skłodowska-Curie fot. fot. Jerzy Dabrowski; ONS
Polacy chcieliby, żeby rząd zakupił posiadłość jako pamiątkę po naukowczyni.
/ 11.05.2021 09:05
Maria Skłodowska-Curie fot. fot. Jerzy Dabrowski; ONS

Maria Skłodowska-Curie to absolutnie niezwykła postać i znamienita Polka. Jako jedyna kobieta dwukrotnie zdobyła Nagrodę Nobla, w dziedzinie fizyki i chemii. Jest ikoną, a jej życiorys zna niemal każdy mieszkaniec naszego kraju. 

Dom Marii Skłodowskiej-Curie na sprzedaż 

Naukowczyni przez większość swojego życia mieszkała i pracowała we Francji, wraz ze swoim mężem Piotrem Curie. Teraz, niemal 100 lat po śmierci Marii Skłodowskiej-Curie na sprzedaż trafił jej dom. Posiadłość znajduje się pod Paryżem i jest pięknym dziełem przedwojennej architektury. Cena wywoławcza nieruchomości może jednak powalić na kolana, bo wynosi aż 3,5 mln zł. 

W sieci już pojawiła się jednak petycja, by to polski rząd za pośrednictwem PFN zakupił budynek jako pamiątkę po polskiej naukowczyni. Miał by to być swego rodzaju „prezent” dla rodaków.

Marzy mi się, by Polska Fundacja Narodowa czy inny rządowy twór zamiast topić miliony w beznadziejne projekty, kupił nam ten dom - napisał na ten temat dziennikarz Tomasz Golonko

Maria Skłodowska-Curie w swoim domu prowadziła badania, które doprowadziły ją do zdobycia dwóch nagród Nobla. To ona odkryła dwa nowe pierwiastki - Polon i Rad, które całkowicie zmieniły dzieje nauki. Naukowczyni była również oddaną żoną i matką. Zmarła w 1934 roku z powodu choroby popromiennej. 

Czytaj też:
Małgorzata Rozenek-Majdan trenuje w zaciszu swojego salonu. Nasz wzrok przykuł modny fotel
Julia Wieniawa pokazała nową sypialnię. Toaletka przepiękna, ale ten fotel. Wiemy, gdzie go kupić i ile kosztuje
Zobacz kuchnie gwiazd. U Przetakiewicz biel i czerń, u Siwiec minimalizm, a u Szelągowskiej nietypowe połączenia

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA