modelki plus size fot. ONS.pl

Internautkom nie podoba się promowanie "puszystych dziewczyn" w mediach. Czemu?

Zobacz, co co chodzi internautkom w krytykowaniu puszystych kobiet
Joanna Mroczkowska / 24.12.2016 05:09
modelki plus size fot. ONS.pl

Ruch body positve krytykowany w internecie

Rok 2016 był przełomowy jeśli chodzi o zmiany w wizerunku kobiet w mediach. Modelki plus size, blogerki z krągłościami, puszyste aktorki nareszcie otrzymały głos. Jednak w mediach wciąż trwa wojna o to, jak powinny być prezentowane kobiety. Z jednej strony dobrze się dzieje, że świat zaczyna coraz bardziej doceniać różnorodność, ale jak jest z tym naprawdę?

Ruch body positive za bardzo skupia się na (przyp. red. kobietach) o jasnej skórze, o figurze gruszki lub klepsydry.

Ruch body positive, promujący zdrowy wygląd ciała w kontraście do wychudzonych modelek jest dobrą zmianą. Ale jak wiemy z doświadczenia dobra zmiana nie zawsze jest... dobra. Tym razem internautki atakują wizerunek grubych dziewczyn w mediach. Owszem, jest coraz więcej kobiet z krągłościami, które robią karierę i widzimy je nie tylko w magazynach, ale i w kampaniach reklamowych, czy telewizji, mimo to ich wizerunek mija się z rzeczywistością.

Internautki krytykują, że media manipulują ich wyglądem. W końcu nie każda dziewczyna z krągłościami może poszczycić się bujnym biustem, wąską talią i seksowną pupą. Figura gruszki z poprawkami z Photoshopa ma się nijak do prawdziwego świata. A właśnie ten rodzaj sylwetki jest kreowany na najgorętszy sezonu. I koło się zamyka.

Duże i ładne znaczy 100 kg o sylwetce gruszki. Duże i ładne nie włącza (przy.red. kobiet) o kształcie jabłka i innych.

Najpierw normalne dziewczyny próbowały wyglądać jak modelki z pierwszych stron gazet, a teraz dziewczyny, które walczą z nadwagą chcą doścignąć wykreowanych krągłości przez branżę. To nie podoba się Internautkom i zapewne wam również. Jednak znając życie i prawa jakimi rządzi się świat nic z tym nie zrobimy. Póki co musimy się cieszyć tymi małymi kroczkami, które poczyniły media pod naciskiem społeczeństwa. A jak będzie dalej?

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.12.2016 11:51
Grubasy do domu