11-latka z rodziny zastępczej zaszła w ciążę. Sprawą zajmuje się już prokuratura

11-letnia dziewczynka zaszła w ciążę fot. Adobe Stock
Dziewczynka z rodziny zastępczej w Jachki koło Woroneża za kilka miesięcy będzie matką. Sprawę ciąży nastolatki bada już rosyjska policja i prokuratura. Wiadomo też, kto jest ojcem dziecka.
/ 08.05.2020 10:58
11-letnia dziewczynka zaszła w ciążę fot. Adobe Stock

Do dramatycznej sytuacji doszło w okolicach Jachki koło Woroneża w Rosji. Lokalne media poinformowały, że 11-letnia Valentina, przebywająca tam w rodzinie zastępczej, zaszła w ciążę. Ojcem nienarodzonego dziecka ma być 14-letni przyrodni brat dziewczynki, którego przygarnęła ta sama rodzina. Sprawą zajmują się już odpowiednie służby, które mają ustalić, czy ze strony przybranej matki dziewczynki nie doszło do rażących zaniedbać.

11-latka z Rosji jest w ciąży

Valentina jest w 4. miesiącu ciąży. Portal Life.ru informuje, że zastępcza matka dzieci wiedziała o szczególnie bliskich relacjach nastolatków, jednak nie widziała w nich nic niepokojącego. Wspólne sypianie dzieci miała uważać za przejaw troski i potrzeby bliskości z rodziną, której dzieci nie zaznały w przeszłości. 

11-letnia Valentina trafiła do rodziny zastępczej w Jachki w 2012 roku. Jej przyrodni brat został adoptowany 5 lat później. Mieszkańcy domu byli pod stałym nadzorem opieki społecznej, która dwa razy do roku przeprowadzała tam kontrole, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i dopilnować przestrzegania reguł prawidłowego prowadzenia tego typu placówki. 

Prokuratura rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić sprawę ciężarnej 11-latki. Ma ono m.in. sprawdzić jak to możliwe, że kontrole opieki społecznej nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Zdaniem osób mieszkających w okolicy, osobą dokonującą kontroli miała być osoba z bliskiego otoczenia rodziny, która fałszowała raporty z wizytacji i ukrywała błędy rodziców zastępczych, by ci dostawali dotacje na wychowanków. 

Co grozi w Rosji za stosunek seksualny z nieletnimi?

Zgodnie z art. 134 kodeksu karnego Rosji, wiek zgody, czyli wiek, kiedy dopuszczalne jest legalne obcowanie płciowe, przypada na 16 rok życia. Jeśli prawo to zostanie złamane, grozi przymusowa praca społeczna lub pozbawienie wolności. 

Współżycie seksualne popełnione przez osobę, która osiągnęła wiek 18 lat z osobą, która nie osiągnęła wieku 16 lat - podlega karze obowiązkowej pracy na okres do 480 godzin, lub ograniczenia wolności termin do 4 lat, lub pracy przymusowej na okres do 4 lat lub bez pozbawieniem prawa do pełnienia niektórych stanowisk lub być zaangażowane w daną działalność przez okres do 3 lat, lub przez pozbawienie wolności na okres do 4 lat lub bez pozbawieniem prawa do pełnienia niektórych stanowisk lub być zaangażowane w daną działalność przez okres do 10lat - czytamy w kodeksie

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata:Turcja rusza z sezonem turystycznym. By przyciągnąć podróżnych, tworzy "strefy bez koronawirusa"
Dr Grzesiowski martwi się podejściem Polaków do epidemii. "Boję się, że myślą, że już po wszystkim"
Proboszcz organizuje komunię 10 maja. Zaskoczeni rodzice nie kryją oburzenia
3,5 mln zakażeń koronawirusem na świecie, a plaże pękają w szwach. Kontrowersyjne zdjęcie obiegło sieć

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA