Nowy burger w McDonaldzie - jaka kanapka pojawi się w menu

McDonald's fot. Materiały prasowe
To doskonała wiadomość dla wszystkich łasuchów!
Marta Wilczkowska / 19.01.2018 08:42
McDonald's fot. Materiały prasowe

Mamy dobrą informację dla wszystkich wegetarian! Restauracja McDonald's w końcu wzięła pod uwagę tych, którzy zrezygnowali z jedzenia mięsa i postanowiła na stałe umieścić w swoim menu bezmięsnego burgera!

Jak nazywa się nowa kanapka dostępna w McDonaldzie?

28 grudnia 2017 w menu restauracji McDonald's pojawił się burger o nazwie McVegan. W jego skład wchodzi w 100% roślinny, sojowy kotlet, a na liście dodatków pojawiła się sałata lodowa, ogórek, pomidor i dedykowany kanapce sos Vegan McFeast.

Zła wiadomość jest jednak taka, że kanapka na razie będzie dostępna jedynie w restauracjach McDonald's na terenie Szwecji i Finlandii. Decyzja zapadła po tym, jak jesienią tego roku wprowadzono ją testowo do menu w jednej z finlandzkich restauracji. Jak się okazało, smak burgera McVegan bardzo przypadł klientom do gustu.

Warto podkreślić, że na tę zmianę w menu duży wpływ miało lobby organizacji prozwierzęcych, przeciwdziałających otyłości i ekologicznych. To przez ich naciski amerykańska sieć jakiś czas temu zdecydowała się dołączyć do zestawu Happy Meal jabłka, a także reklamuje sałatki dostępne w stałej ofercie.

Choć póki co nie wiadomo, kiedy kanapka McVegan pojawi się w Polsce, mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać. Wszak z roku na rok coraz więcej osób świadomie rezygnuje z jedzenia mięsa!

Czytaj także:

4 sygnały świadczące o tym, że tracisz mięśnie, a nie tkankę tłuszczową. Poznaj je!


 Ile kalorii mają dania typu fast food?

Redakcja poleca

REKLAMA