Jakie rasy psów są uznawane za najgroźniejsze? Zobacz!

To nie zawsze kwestia wychowania przez właściciela. Przekonaj się, jakie rasy psów są uznawane przez specjalistów za najgroźniejsze!
Agata Bernaciak / 10 miesięcy temu

Zastanawiasz się, jakie są najgroźniejsze rasy psów? Najważniejsze, o czym musisz pamiętać to to, że agresja u psa nie zawsze jest spowodowana złym wychowaniem przez właściciela. Zdarza się tak, że choć pies jest przez całe dotychczasowe życie łagodny, jakiś bodziec może wywołać w nim napad złości. Niestety nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, a decyzja o kupnie groźnej rasy niestety zwiększa takie ryzyko.

Zanim zdecydujesz się na kupno groźnej rasy psa...

Warto zwrócić uwagę, że nawet łagodne psy, poprzez agresję ze strony właściciela, mogą stać się groźne dla otoczenia. Dlatego najlepiej jest - już na samym początku - zapisać się na treningi z ekspertem, który pomoże nam zrozumieć emocje, jakie drzemią w zwierzęciu. I co najważniejsze - nigdy nie pozwalać sobie na agresję wobec psa! To kategorycznie zakazane!

Spotkania z trenerem pomagają zrozumieć, czym kieruje się pies, jak i dlaczego właśnie w ten sposób reaguje na różne sytuacje. To te obserwacje powinny decydować o kierunku jego wychowania. A jeśli zależy ci na tym, by pies był rodzinny i łagodny, raczej nie decyduj się na zakup groźnej rasy.

Polecamy!

Poznaj najlepsze rasy psów dla dzieci. To będzie najlepszy przyjaciel twojego malucha!

To najsłodsze zdjęcia, jakie dziś zobaczysz! Zobacz najpiękniejsze szczeniaki świata

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 miesięcy temu
Co za głupota... odchodząc od tego co jest napisane ( czyli stereotypowe wymysly)to przecież Akbash Dog jest bialy a to co pokazali to bardziej jest dog niemiecki...
/10 miesięcy temu
"nigdy nie pozwalać sobie na agresję wobec psa. To kategorycznie zakazane" - takim wpisem robicie wodę z mózgu ludziom niedoświaczonym. KAŻDY samiec alfa, czyli dominujący, wykorzysta to do "ustawienia" sobie domowników i rasa nie ma tu nic do rzeczy, wystarczy popatrzeć na jamniki. Zdarzają się psy, które muszą poczuć, że to jego człowiek jest przewodnikiem. Wasi polecani "trenerzy" poza wiedzą teoretyczną, która szufladkuje im psie zachowania, często wrzucają do jednego worka zachowania wynikające z zupełnie różnych przyczyn, tak więc np. trening psa, który warczy ze strachu nie zadziała na psa autentycznie agresywnego. jeszcze nie spotkałem się z trenerem, który by robił dokładny wywiad na temat psiej przeszłości i do tego dostosowywał swoje wiadomości na temat zwierząt. Bywają nawet tacy, którzy proponują usypianie wyjątkowo opornych w szkoleniu psów. Tak więc zaproponujcie raczej, żeby przyszli właściciele jakiejkolwiek rasy na początek zapoznali się z jej charakterystyką, nie opierali się na filmach. w których psy same z siebie są cudownie ułożone od urodzenia i żeby byli świadomi, że wzorzec rasy nie oznacza pełnej zgodności cech każdego egzemplarza - każdy pies jest inny, podobnie jak to jest u ludzi.