POLECAMY

Chcesz żeby twój psiak miał spokojny sen? Zobacz, jak wybrać idealne posłanie dla psa!

Wybór posłania dla psa nie jest prostym zadaniem. Z naszymi wskazówkami na pewno ci się to uda!
Chcesz żeby twój psiak miał spokojny sen? Zobacz, jak wybrać idealne posłanie dla psa! fot. Fotolia

Nawet jeśli lubisz spać z psiakiem w łóżku, twój pupil powinien koniecznie mieć własny kąt. Odpowiednie posłanie dla psa zagwarantuje mu spokój i odpoczynek, a tobie zapewni możliwość ustalenia granic oraz pokazania swojego autorytetu. Wybierając legowisko, musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze - jeśli masz w domu szczeniaka, nie kupuj dużego posłania. Oczywiście, będziesz musiała je wymienić, gdy maluch podrośnie, ale maleńki piesek w wielkim legowisku będzie czuć się naprawdę źle. Co musisz brać pod uwagę, szykując posłanie dla psa?

Jak wybrać posłanie dla psa?

  • Zwróć uwagę na wypełnienie legowiska dla psa. Jeśli będzie kiepskiej jakości, szybko się odkształci i przestanie być funkcjonalne. Najlepiej sprawdzają się posłania wypełnione kulkami silikonowymi, które nie zmieniają kształtu nawet wtedy, gdy wyleguje się na nich sporej wielkości psiak.
  • Jak wybrać rozmiar posłania dla psa? Kącik pupila nie powinien być oczywiście ani zbyt ciasny, ani zbyt duży - mały szczeniak może czuć się mocno niepewnie w ogromnym legowisku, a później mieć kłopoty ze snem. Dlatego wielkość musi być idealne dostosowana do gabarytów zwierzaka. Zmierz pupila od samego czubka głowy, aż do podstawy jego ogona. Do otrzymanego wyniku dodaj 25-30 cm. To właśnie optymalny rozmiar posłania dla psa! Dzięki temu piesek będzie mieć zapewnioną swobodę ruchów, a jednocześnie nie poczuje się osamotniony.
  • Zwróć uwagę na kształt posłania dla psa. Jeśli twój pupil lubi spać skulony w kłębek, bezpieczniej poczuje się w owalnym legowisku. Jeżeli natomiast sypia na ogół wyciągnięty, wybierz prostokątne.
  • Z pewnością istotne będzie dla ciebie utrzymywanie w czystości psiego posłania. Zwróć więc uwagę na te modele, którym można zdejmować wierzchnią powłokę. Wtedy można ją szybko wrzucić do pralki i bez problemu wysuszyć. Nierozbieralne legowisko dla psa jest znacznie trudniejsze w czyszczeniu.

Ciekawe rozwiązania przy posłaniach dla psów

  • Niektóre legowiska są naprawdę innowacyjne. W sprzedaży pojawiły się np. modele z regulowaną temperaturą. To idealna opcja dla tych zwierzaków, które wolą przebywać na zewnątrz, niż sypiać w mieszkaniu.
  • Jeżeli twój pupil ceni spokój i samotność, nie wybieraj odkrytego posłania. Kup model bardziej zabudowany, przypominający miniaturową psią budę. To świetne rozwiązanie dla samotników!

  • Bardzo modne są wiklinowe posłania dla psów. Te modele nie bywają jednak praktyczne - trudno je czyścić, a dodatkowo są podatne na wszelkie zniszczenia.
  • Aspekt kolorystyczny może wydawać się mało istotny, ale w rzeczywistości ma duże znaczenie. Warto zdecydować się na podobną barwę, jak sierść psa - dzięki temu legowisko zawsze będzie wyglądać na czystsze.

Czytaj więcej na temat zwierząt

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
To też jest ważne, ale kluczowy jest dobry kompetentny weterynarz! Ja chodzę do weta w Krakowie do melwet, wspaniali weterynarze tam przyjmują z pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę