Mrugnij do kota i zobacz, co się stanie. Jego reakcja cię zaskoczy

Mrugnij do kota i zobacz, co się stanie fot. Adobe Stock, maryviolet
Właściciele zwierzaków muszą mieć swoje triki na to, aby jakoś porozumieć się z pupilem. Teraz odkryto rewelacyjny sposób komunikacji dla tych, którzy posiadają kociego przyjaciela. Zobacz, co zrobi twój kot, gdy do niego mrugniesz.
/ 08.02.2024 21:00
Mrugnij do kota i zobacz, co się stanie fot. Adobe Stock, maryviolet

Porozumienie się z czworonożnym przyjacielem jest nie lada wyzwaniem. O ile jeszcze pies jest w stanie swoimi gestami zakomunikować nam, czego potrzebuje, o tyle z kotem może być trochę trudniej. Czasami właściciele zwierząt naprawdę muszą się domyślać, co próbuje im zakomunikować ich pupil. Teraz jednak rozpoznanie tego będzie o wiele łatwiejsze, ponieważ… naukowcy udowodnili, że mruganie może pomóc.

Mrugnij do kota i zobacz, co się stanie

Portal kobieta.wp.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez psychologów z uniwersytetów Sussex i Portsmouth w Wielkiej Brytanii, a opublikowanych na łamach Nature Scientific Report. Eksperyment wykazał, że koty mają ciekawy sposób komunikacji, który działa również na ich porozumiewanie się z człowiekiem.

Tym samym okazuje się, że wystarczy mrugnąć do kocurka, gdy coś od niego chcemy. Możemy być pewni, że wówczas pofatyguje się do nas. Obserwacje naukowców były bowiem jednoznaczne – mrużenie oczu może być pozytywną formą komunikacji pomiędzy zwierzakiem a jego opiekunem. Wynika to z obserwacji, ale też naturalnych kocich przyzwyczajeń. 

Mrużenie oczu to komunikat, który wysyła ci kot

Okazuje się, że mrużenie oczu nie wzięło się znikąd. Jeżeli masz w swoim domu kociego przyjaciela, z pewnością zauważyłeś, że dość często się tak zachowuje. Po prostu wyssał to z mlekiem matki.

Koty mrużą oczy, gdy pokazują, że czują się komfortowo w jakimś miejscu i towarzystwie. Jeżeli zatem twój pupil robi coś takiego przy tobie, możesz być pewien, że czuje się bezpiecznie i bezgranicznie ci ufa. Czy to nie piękne? Naszym zdaniem to najlepsza nagroda za starania opiekuna względem zwierzaka.

Źródło: kobieta.wp.pl/Polska Agencja Prasowa

Czytaj także: 
Nie denerwuj się, gdy kot gryzie cię podczas głaskania. Niewiele osób wie, co to oznacza
Kot z czułością wita dzidziusia. Filmik wzruszył już setki tysięcy internautów
Ten słodki kociak od wielu miesięcy mieszka w schronisku. Wciąż czeka na kochający dom

Redakcja poleca

REKLAMA