Ile zwierząt widzisz na obrazku? Tylko 1% ludzi potrafi dostrzec wszystkie

Ile zwierząt widzisz na obrazku? Tylko najbardziej spostrzegawczy dostrzegą wszystkie fot. threads.net, @quotelectures
W sieci pełno jest różnych iluzji optycznych, które sprawiają internautom nie lada kłopot. Na tym obrazku można dostrzec różne zwierzęta. Na pierwszy rzut oka 4, po lepszym przyjrzeniu się kolejne 4, a ile ich jest tak naprawdę? Tylko 1% ludzi potrafi dostrzec wszystkie.
/ 02.04.2024 12:38
Ile zwierząt widzisz na obrazku? Tylko najbardziej spostrzegawczy dostrzegą wszystkie fot. threads.net, @quotelectures

Niektórzy ludzie są bardziej spostrzegawczy od innych. Dla nich żadna zagadka logiczna nie stanowi wyzwania. Podobnie testy na spostrzegawczość nigdy nie są dla nich zbyt trudne. Ale jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie z tym zadaniem. Spójrz na to zdjęcie. Ile zwierząt widzisz na obrazku? Tylko 1% ludzi potrafi dostrzec wszystkie. Zobacz, czy należysz do tej mniejszości.

Psychotest obrazkowy: ile zwierząt widzisz na obrazku?

Psychotesty obrazkowe potrafią powiedzieć nam wiele na temat naszej osobowości, ale też wskazać nam, czy jesteśmy spostrzegawczy. Ten test ze zwierzętami wyjątkowo działa pod tym względem. Tylko 1% osób potrafi odnaleźć wszystkie zaginione pupile. Sam zobacz, jak wygląda ten obrazek.

Na powyższym obrazku ukryło się sporo zwierząt. Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec cztery z nich: niedźwiedzia, krowę, psa i królika. To jednak nie koniec wymieniania. Jakie jeszcze zwierzęta ukryły się na tym obrazku i ile ich jest ostatecznie?

Ile zwierząt widzisz na obrazku? Tylko 1% ludzi potrafi dostrzec wszystkie

Gdy dokładnie przyjrzymy się temu obrazkowi, możemy dostrzec kolejne zwierzaki. Są tam też bowiem ptak i kot. To już 6 znalezionych przez nas zwierzaków, ale tak naprawdę jest ich aż… 10. I teraz zaczynają się schody.

Nie jest łatwo odnaleźć 4 pozostałe pupile. Okazuje się, że krowie oko jest w kształcie ślimaka. Jej ucho przedstawia natomiast motyla. Między łapkami królika ukrywa się szczur. A ostatnim zwierzęciem jest maleńka myszka stworzona z łapy wilka, tuż obok łapek kota.

Większość internautów dostrzega 8 zwierząt. Psycholodzy nie mają wątpliwości, że tylko 1% społeczeństwa jest w stanie odkryć wszystkie.

- Kupa śmiechu.
- Zadanie matematyczne.
- Przegapiłem mysz – piszą internauci.

A tobie, ile udało się zgadnąć bez naszych podpowiedzi? Dostrzegasz każdego z tych pupili na obrazku?

Źródło: threads.net, @quotelectures

Czytaj także:
Ile lat miałby twój pies, gdyby był człowiekiem? Sprawdź, jak obliczyć psie lata na ludzkie
Bao żyje jak prawdziwa gwiazda. Pławi się w luksusie, a garderoby pozazdrości mu każda kobieta
W Polsce powstała pierwsza na świecie psia wioska. To raj dla bezdomnych zwierzaków

Redakcja poleca

REKLAMA