To, co te dzieciaki zrobiły dla potrzebujących zwierzaków, rozczuli twoje serce. Mali superbohaterowie

Dzieci pomogły potrzebującym zwierzakom z ZOO w Zamościu fot. Adobe Stock, Aleksandra Iarosh/Facebook.com, ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera"
Dzieci z województwa lubelskiego mają aktualnie ferie, ale to nie przeszkodziło im w... pomocy potrzebującym zwierzętom. To, co zrobiły dla mieszkańców ZOO w Zamościu, poruszy najtwardsze serca. Brawa dla tych małych superbohaterów.
/ 08.02.2024 11:52
Dzieci pomogły potrzebującym zwierzakom z ZOO w Zamościu fot. Adobe Stock, Aleksandra Iarosh/Facebook.com, ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera"

Aktualnie w niektórych regionach naszego kraju trwają ferie. Warto, aby dzieci spędziły ten czas produktywnie. Taką szansę otrzymali milusińscy z Zamościa. Mieli bowiem okazję, aby wziąć udział w wyjątkowych warsztatach i połączyć przyjemne z pożytecznym, pomagając mieszkańcom miejscowego ZOO.

Dzieci dla potrzebujących zwierzaków z ZOO w Zamościu

Dzieci od małego powinny uczyć się dbania o swoich mniejszych przyjaciół, jakimi są zwierzaki. Nie chodzi tylko o czworonogi, które mają w domach. Warto, aby zapoznały się i wsparły także zwierzęta, które przebywają w pobliskim ZOO. Dzięki temu mogą nauczyć się wiele o różnych egzotycznych gatunkach, ale też wesprzeć mieszkańców ogrodów zoologicznych, którzy potrzebują pomocy człowieka.

Właśnie z tego założenia wyszli pracownicy ZOO w Zamościu, którzy zorganizowali wyjątkowe ferie dla małych mieszkańców swojego miasta. Przygotowali zatem warsztaty z cyklu „Ferie w ZOO Zamość”, w których głównym tematem było… żywienie zwierzaków.

Dzieciaki nakarmiły zwierzęta w zamojskim ZOO

Milusińscy nie dość, że dowiedzieli się, jak karmić mieszkańców ZOO, to jeszcze mogli zajrzeć „za kulisy”. Odwiedzili kuchnię w placówce i właśnie tam zajęli się przygotowywaniem pełnowartościowych posiłków dla zwierzaków.

W trybie ekspresowym powstały piękne, kolorowe i zdrowe przysmaki dla przedstawicieli naczelnych (red. małpek) – możemy przeczytać we wpisie na facebookowym koncie ZOO.

Tym samym dzieciaki stały się prawdziwymi superbohaterami dla tych cudnych zwierzaków. Poznały także ich upodobania smakowe i dowiedziały się, że nawet małpki mają swoje „słodycze”, po które uwielbiają sięgać – być może nawet po kryjomu przed rodzicami.

Źródło: Facebook.com, ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera"

Czytaj także:
Nie żyje Mandisa z wrocławskiego ZOO. Była wyjątkowa przede wszystkim z 1 powodu
Jedyna taka rodzinka w Polsce przedłużyła zagrożony gatunek. 2-miesięczna Olinda chwyta za serce
Psy ze schroniska mogą być wdzięczne tej 89-letniej kobiecie. Jej dobroć nie zna granic

Redakcja poleca

REKLAMA