Psy tej rasy to "małe demony"? Psi fryzjer nie zostawia na nich suchej nitki

Cocker spaniel ma trudny charakter. Opiekun zdradza, że psy tej rasy to małe demony fot. Adobe Stock, A_sm
Niektóre rasy psów bywają problematyczne, co mogą potwierdzić ich właściciele. Psi fryzjer, który na co dzień obcuje z różnymi pupilami, nie zostawił suchej nitki na jednej z nich. Jego zdaniem psy tej rasy to "małe demony". Zobacz, o jakie czworonogi chodzi.
/ 22.05.2024 15:18
Cocker spaniel ma trudny charakter. Opiekun zdradza, że psy tej rasy to małe demony fot. Adobe Stock, A_sm

Gdy bierzemy rasowego psa, musimy liczyć się z tym, że nie będzie tak łatwy w ułożeniu jak kundelek. To, że niektóre zwierzaki z rodowodem są chorowite, to jedno. Ale bywają też rasowe psiaki, które po prostu mają trudne charaktery. I tak jest ponoć w tym przypadku. Psi fryzjer zdradza, że psy tej rasy to „małe demony”. Zobacz, o jakie czworonogi chodzi i dlaczego tak uważa.

Psi fryzjer zdradza, że pupile tej rasy to "małe demony"

Portal thesun.co.uk dotarł do ciekawego wątku na forum reddit.com. Okazuje się, że pewien mężczyzna, który na co dzień jest fryzjerem psów i opiekuje się różnymi rasami, nie lubi szczególnie jednej z nich. A jest nią… cocker spaniel.

Cocker spaniele są demoniczne – napisał na reddit.com.

Jego zdaniem są to małe demony, których nie sposób nauczyć wielu rzeczy, a przede wszystkim czystości. Również inni internauci zgodzili się z tym mężczyzną.

Mam cocker spaniela i mogę potwierdzić, że są demoniczne bez odpowiedniej ilości ćwiczeń – thesun.co.uk cytuje jeden z komentarzy pod tym wątkiem.

Wielu internautów jest jednak zdania, że w ich przypadku cocker spaniele były demoniczne, ponieważ nie mieli doświadczenia z tą rasą, a dziś wychowywaliby je zupełnie inaczej. Co jeszcze wiadomo o takich psiakach?

Cocker spaniel ma trudny charakter

Cocker spaniele to faktycznie prawdziwe łobuziaki. Potrzebują dużo ruchu i zabaw ze swoim opiekunem. Gdy się je zmęczy, są bowiem prawdziwymi aniołkami. Mają też silnie zakorzeniony instynkt myśliwski. W związku z tym potrzebują znacznie więcej luzu podczas spacerów niż ich inni czworonożni przyjaciele.

Warto dodać, że cocker spaniele są niezwykle towarzyskimi psami. Potrzebują nieustannej obecności człowieka i bardzo przyzwyczajają się do swojego opiekuna. Będą też zaciekle bronić własnej przestrzeni, szczekając na inne zwierzaki i jasno deklarując swoje niezadowolenie, gdy ktokolwiek przekroczy ich bańkę społeczną.

To jednak nie oznacza, że jest to psiak, który nie zostanie sam w domu. Owszem, potrafi bez marudzenia zostać bez opiekuna na kilka godzin. Warto jednak pamiętać, że będzie mu trudno przetrwać dłuższą rozłąkę.

Źródło: thesun.co.uk/reddit.com/zooart.com

Czytaj także:
Adoptowała psa, ale teraz tego żałuje. "To gigantyczny wąż w futrzanym kostiumie"
"Pracuję jako trenerka psów. Tych 3 ras nie chciałabym mieć pod żadnym pozorem"
Polacy kochają te rasy psów, a one są z nami nieszczęśliwe. Wszystko z 1 powodu

Redakcja poleca

REKLAMA