Włóż miskę ryżu do szafy i zostaw na kilka dni. Efekty nie tylko cię zaskoczą, ale też zachwycą

Miska ryżu fot. Adobe Stock, ffphoto
A jeśli dodasz do ryżu olejek eteryczny lub suszone zioła, to będzie strzał w dziesiątkę.
/ 18.05.2021 10:10
Miska ryżu fot. Adobe Stock, ffphoto

Utrzymanie szafy lub garderoby w porządku i czystości bywa problematyczne. I nie chodzi tutaj tylko o kwestię układania ubrań, ale też o dbanie o materiały, zapach i kształt naszej odzieży. 

W pośpiechu często zdarza nam się zebrać pranie zbyt wcześnie i wrzucić je do szafy, chociaż ubrania są jeszcze nieco wilgotne. To prosta droga do rozwoju pleśni i brzydkiego zapachu, którego pozbycie się będzie kosztowało wiele tygodni pracy. Na szczęście jest na to prosty, domowy sposób. 

Pochłaniacz wilgoci z ryżu

Wystarczy włożyć do szafy lub garderoby miseczkę z surowymi ziarenkami ryżu. Mają one właściwości absorbujące, więc świetnie pochłaniają wilgoć, zapachy i zarodniki pleśni.

Mało tego, jeśli dodamy do nich olejek eteryczny, suszone zioła lub przyprawy, uzyskamy nie tylko pochłaniacz, ale też odświeżacz, który sprawi, że nasze ubrania na długo utrzymają piękny zapach.

Jakie zapachy i przyprawy wybrać? Jest kilka możliwości. Chcąc pozbyć się moli i innych insektów wybierzmy olejek miętowy, lawendowy, lub sosnowy. Możemy też użyć roślin odstraszających komary. Zwykle działają też na inne owady. 

Do ryżu, zamiast olejków, możemy dorzucić też zasuszone gałązki mięty i lawendy francuskiej. Jak suszyć lawendę? Nie jest to nic trudnego, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach. Chociażby o tym, żeby nie wystawiać kwiatów na słońce i suszyć je w zacienionym, przewiewnym miejscu. 

Piękny zapach uzyskamy też dodając do ryżu liście laurowe lub goździki. Te zapachy są jednak nieco cięższe, w związku z tym świetnie sprawdzą się jesienią i zimą.

Czytaj także:
Czyszczenie pralki - domowe sposoby jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie
Ten guzik w piekarniku zmieni twoje życie. Czyszczenie już nigdy nie będzie sprawiało problemów
Skuteczny sposób na mole spożywcze. Potrzebujesz garści goździków lub ząbka czosnku

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA