Ten guzik w piekarniku zmieni twoje życie. Czyszczenie już nigdy nie będzie sprawiało problemów

Piekarnik elektryczny fot. Adobe Stock
Ten trik to absolutny hit, który ułatwi i usprawni sprzątanie.
/ 04.05.2021 10:48
Piekarnik elektryczny fot. Adobe Stock

Każdy, kto używa piekarnika wie, jak koszmarnie karkołomną czynnością jest wyczyszczenie go. Powinno się to robić jak najczęściej, oczywiście ze względów higienicznych, jednak mycie wszystkich zakamarków skutecznie do tego zniechęca. Okazuje się jednak, że istnieje pewna sztuczka, która ułatwia  kuchenne porządki. 

Sposób na czyszczenie piekarnika

Na TikToku pojawiło się video, które w zaledwie kilka godzin zyskało kilka milionów wyświetleń. Nic dziwnego, bo jest to trik, który zaskakuje i jednocześnie sprawia, że mamy ochotę biec do kuchni i umyć nasz piekarnik

Co to za sztuczka? Okazuje się, że w drzwiczkach większości piekarników jest przycisk, który pozwala... wyjąć z nich szybkę. To znacznie ułatwienie, bo możemy to okienko dokładnie umyć pod bieżącą wodą z odpowiednimi środkami czystości. 

@alexxtcv

Daj znać czy wiedziałeś/łaś o tym 😁😄😁##dlaciebie ##dc ##lifehacks ##cleaning ##clean ##foryou ##cleantok ##trend ##рекомендации ##рек ##muzyczneprzyciąganie

♬ Astronaut In The Ocean - Masked Wolf

Mało tego, użytkownik aplikacji pokazał też, że boczne, srebrne „żeberka” piekarnika też można wyciągnąć i umyć. Brzmi jak zaoszczędzenie mnóstwa czasu? Dokładnie tak jest. Dzięki tym sposobom możemy dotrzeć w każdy zakamarek piekarnika i porządnie go wyczyścić. 

Czym najlepiej czyścić piekarnik? 

​Świeże przypalenia przetrzyj wodą z octem lub sodą oczyszczoną i rozgrzej piekarnik do 160 st. C. Gdy ostygnie przetrzyj wilgotną szmatką. Soda oczy to świetny środek do czyszczenia. Stary brud dobrze jest spryskać specjalnym preparatem do usuwania tłuszczu. 

Czytaj także:
Skuteczny sposób na mole spożywcze. Potrzebujesz garści goździków lub ząbka czosnku
Jak skutecznie doczyścić kuchenkę gazową? Dzięki tej jednej rzeczy będzie wyglądała jak nowa. Na pewno masz ją w domu
Jak błyskawicznie wyczyścić fugi? Ten babciny trik nie ma sobie równych

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA