domowy sposób na wyczyszczenie fug fot. Adobe Stock

Jak błyskawicznie wyczyścić fugi? Ten babciny trik nie ma sobie równych

Czy pamiętasz jeszcze, jaki oryginalnie kolor miały twoje fugi? Jeśli w żaden sposób nie możesz ich doczyścić, wypróbuj ten dziwny trik z użyciem jednego kuchennego składnika.
Urszula Wilczkowska / 12.04.2021 11:54
domowy sposób na wyczyszczenie fug fot. Adobe Stock

Czyszczenie fug potrafi spędzić sen z powiek każdej pani i każdemu panu domu. Nic w tym dziwnego - o ile płytki wystarczy zwykle przetrzeć mopem, przy czyszczeniu fug trzeba się solidnie namachać, nierzadko nawet na kolanach... Czasem pomimo wielu drogich specyfików mimo długiego i żmudnego szorowania nadal nie wyglądają idealnie. Tymczasem rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste i znajduje się... w twojej kuchennej szafce.

Jak skutecznie wyczyścić fugi?

W sprawie domowych sposobów na porządek warto poradzić się swoich babć, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy zdobytej przez lata doświadczeń w czyszczeniu przeróżnych powierzchni. Właśnie z tego niezawodnego źródła dowiedziałyśmy się o tym sposobie na wyczyszczenie fug. Ostrzegamy - można przeżyć spory szok, gdy okaże się, jakiego naprawdę są koloru...

Tłuszcz, kurz i brud osadzający się w fugach sprawia, że stają się czarne, szare i niezbyt zachęcające, a szorowanie ich może zająć długie godziny i solidnie zmęczyć dłonie, plecy i kolana.

Aby uniknąć szarpania nerwów i zakwasów na drugi dzień, wystarczy, że zmoczysz kafelki, a następnie posypiesz wilgotne spoiny... proszkiem do pieczenia. Odczekaj 30 minut, by się rozpuścił i zmyj dokładnie wodą.

Ta metoda sprawdzi się nie tylko na płytkach podłogowych w kuchni czy łazience - świetnie działa też na kafelkach na ścianie. Proszek do pieczenia oprócz usuwania tłuszczu i brudu doskonale radzi sobie także z kamieniem, ten trik możesz więc wykorzystać także pod prysznicem.

To też może cię zainteresować:
Nie możesz sobie poradzić z psią lub kocią sierścią na ubraniach? Dodaj do pralki jedną rzecz ze swojej kosmetyczki
Wsyp do toalety proszek do prania, sól i ocet. Ten hotelowy trik nie ma sobie równych
Jak wyczyścić ekspres do kawy? Sprawdzony trik, który prawie nic nie kosztuje