jak myć kuchenkę gazową fot. Adobe Stock

Jak skutecznie doczyścić kuchenkę gazową? Dzięki tej jednej rzeczy będzie wyglądała jak nowa. Na pewno masz ją w domu

Nie możesz uporać się z brudną kuchenką gazową? Wyczyść ją rzeczą, której używasz codziennie. Będzie lśniła jak nowa.
Urszula Wilczkowska / 16.04.2021 09:44
jak myć kuchenkę gazową fot. Adobe Stock

Kuchnia jest miejscem w domu, które brudzi się zdecydowanie najszybciej. Nie tylko przez samo przygotowywanie potraw, ale też i opary z garnków czy patelni, osiadający tłuszcz, resztki kipiących czy bulgoczących potraw, które często dziwnym sposobem znajdują się nawet wysoko na kafelkach. Szczególnie często sen z powiek spędza nam kuchenka gazowa.

Kuchnia na gaz ma mnóstwo powierzchni do czyszczenia. Najgorsze jednak są palniki i ruszty z całej kuchenki. Jak je doczyścić? Z pomocą przyjdzie ci jeden kuchenny składnik.

Wyczyść kuchenkę gazową oliwą z oliwek

Oleje są niezastąpione w czyszczeniu tłustych osadów. Wiele osób pewnie pomyślałoby: ale jak to? Czyścić tłuszczem tłuszcz? Otóż tak, a co więcej, trudno o bardziej skuteczną metodę bez użycia silnych chemicznych środków.

Nalej odrobinę oliwy z oliwek do miseczki i nasącz nią bawełnianą ściereczkę, pędzelek lub gąbkę. Pokryj dokładnie ruszt i palniki i odstaw je na kilkanaście minut. Następnie wytrzyj wszystko do sucha i... gotowe. Ten sam trik możesz zastosować na stali nierdzewnej.

Oleje doskonale rozpuszczają tłuste osady i pozostawiają powierzchnię błyszczącą i nieskazitelnie czystą. Jeśli chcesz dodatkowo zapewnić swojej kuchence świeży zapach, możesz umyć ją też roztworem wody i octu z dodatkiem kilku kropli olejku eterycznego. Ocet nabłyszcza także szkło i pozostawia powierzchnie bez smug i plam.

To też może cię zainteresować:
Skuteczny sposób na mole spożywcze. Potrzebujesz garści goździków lub ząbku czosnku
Jak usunąć żółte plamy z poduszek i pościeli? Przepis na domowy preparat
Jak błyskawicznie wyczyścić fugi? Ten babciny trik nie ma sobie równych