perfekcyjna pani domu, rady fot. Panthermedia

9 rad perfekcyjnej pani domu

Nie potrzeba dużo wysiłku, by dom i ogród pięknie się prezentowały, wszystko działało bez zarzutu i lśniło czystością. Poznaj nasze sprawdzone sposoby!
Weronika Kwaśniak / 24.05.2013 05:56
perfekcyjna pani domu, rady fot. Panthermedia

Te porady ułatwią ci życie - przeczytaj je i stań się perfekcyjną panią domu! Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z problemem, mamy gotowe rozwiązania!

1. Glazura jak nowa

Jeżeli ci się opatrzyła, przemaluj ją. Polecamy farby zawierające dwuskładnikowe żywice epoksydowe, np. Biosan. Gładkie płytki możesz ozdobić naklejkami samoprzylepnymi.

2. Pralka bez kamienia

Co dwa miesiące wlej do zasobnika na detergent szklankę octu i nastaw program: "syntetyki, 40 st. C". Ocet usunie kamień, resztki proszku i odświeży zapach w pralce.

3. Zgasło światło

W starych instalacjach nadal stosowane są bezpieczniki topikowe. Jeżeli podejrzewasz, że przyczyną braku prądu jest przepalony bezpiecznik, spójrz na szkiełko obudowy. W przepalonym mała kolorowa plamka spada w dół, pod szkiełko.

4. Lustro nie zaparuje

Posmaruj lustrzaną taflę niewielką ilością kremu do golenia i wytrzyj starannie papierowym ręcznikiem.

5. Ptasie trele za oknem

Łatwo przywabisz ptaki do ogrodu, sadząc rośliny, których owoce one lubią, np. czarny bez, ognik, jarzębinę, słonecznik.

Na zlecenie Edipresse - artykuł z "Pani domu"

6. Resztki farby

Nieopróżnioną do końca puszkę przechowuj odwróconą do góry dnem. Zapobiegnie to wysychaniu farby i tworzeniu się kożucha na powierzchni.

7. Sierść czworonoga

Nie będzie fruwać po domu, jeśli będziesz zwierzaka codziennie szczotkować. W okresie linienia warto mu podać preparat wzmacniający sierść, np. Biofaktor Dermatex, ok. 14 zł.

8. Wykorzystaj starą pościel

Trzymaj ją w schowku, bo przyda się np. podczas remontu. Zawieszona w drzwiach nie będzie przepuszczać kurzu z jednego pomieszczenia do drugiego.

9. Zamiast trawnika

W najbardziej cienistych zakątkach ogrodu, np. pod drzewami, trawnik nie będzie wyglądał imponująco. Posadź tam cieniolubne rośliny okrywowe: barwinek, runiankę, bluszcz, konwalie.


Na zlecenie Edipresse - artykuł z "Pani domu"

Zobacz nietypowe zastosowania przedmiotów:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/01.09.2015 00:50
Nie, ceny normalnie, electrolux ma różne środki. Do czyszczenia zmywarek, ekspresów, odtłuszczania i odkamieniania pralek itp itd, robią sprzęt to i zapewniają środki do jego utrzymania w czystości.
/30.08.2015 16:49
Ja też wolę środki do tego przeznaczone, nie lubię jak mi pranie śmierdzi octem. Ale nie wiedziałam, ze electrolux robi środki czystości. Drogie są?
/26.08.2015 16:49
Akurat ocet Ci zapachy zbytnio nie odświeży, tu akurat bym zastosował tradycyjny uniwersalny odkamieniacz, electroluxa czy coś takiego. Albo sodę przynajmniej, choć zapewne będzie mniej skuteczna.
POKAŻ KOMENTARZE (4)