Sposoby na kurz fot. Fotolia

10 sposobów na walkę z kurzem

Ledwie posprzątasz, a on znów fruwa w powietrzu i pokrywa wszystkie meble. Są jednak sposoby na pozbycie się wszędobylskiego kurzu na dłużej.
/ 22.05.2013 08:53
Sposoby na kurz fot. Fotolia
Jak walczyć z kurzem? Oto 10 cennych porad pani domu:


  1. Domowe sprzęty czyść odpowiednimi środkami, a kurz będzie osiadał wolniej. Powierzchnie drewniane – preparatami z woskiem, a z tworzyw sztucznych – działającymi antystatycznie.
  2. Wybieraj meble na nóżkach (np. kanapę, regał), aby pod spodem zmieściła się bez problemu szczotka odkurzacza.
  3. Do sprzątania podłóg najlepiej sprawdzi się odkurzacz wyposażony w antyalergiczny filtr (np. HEPA). Pochłonie kurz niemal w 100 proc. i nie pozwoli wydostać mu się z powrotem.
  4. Przyda się miotełka na drążku teleskopowym (ok. 20 zł), którą bez problemu sięgniesz i za kaloryfer, i pod sufit.
  5. Zaopatrz się w chusteczki do czyszczenia ekranu telewizora i komputera (ok. 15 zł za 100 szt.). Nie niszczą powłoki i nie pozostawiają smug.
  6. Pozostaw tylko te bibeloty, które możesz dokładnie wytrzeć lub umyć. Nie trzymaj suchych bukietów sprzed lat.
  7. Podczas prania firanek dodaj do ostatniego płukania łyżkę soli kuchennej. Firanki staną się sztywniejsze i kurz nie będzie się do nich tak przyczepiać.
  8. Na rzędach książek połóż płasko pozycje w lakierowanych obwolutach. Z nich łatwiej zetrzesz kurz.
  9. Do wycierania kurzu na sucho używaj ściereczki o specjalnej strukturze, która dobrze wchłonie pył. Zwykłą szmatką tylko rozpylisz kurz.
  10. Zaopatrz się w oczyszczacz powietrza. Zawiera filtry pochłaniające nie tylko kurz, lecz także nieprzyjemne zapachy (od ok. 70 zł).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/23.04.2015 10:55
Pomocne może być cos w stylu jak ma ta pani na zdjęciu sprzątam biura i znalazłam cos podobnego ale wygląda trochę jak mały mop z frędzelkami, taka miotełka do kurzu, ekstra sprawa, do tego jakoś tak jest zrobiona, że nie powoduje dymu kurzu, tylko go zbiera na włókienka. Koleżanka z firmy mi poleciła, było w różowym opakowaniu ale nie pamiętam nazwy chyba yurk, york coś na y :)
/21.05.2013 10:37
ja usuwam kurz ściereczką na mokro