Choć przyjęcie pod chmurką jest łatwiejsze do zorganizowania niż impreza w domu, to jednak też warto się do niego starannie przygotować. Zwłaszcza gdy stół stoi w środku ogrodu i wszystkie dania trzeba donieść z domu. Zobacz nasze porady, jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie! Dzięki temu wszystko pójdzie ci sprawniej.
9 wskazówek, jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie
- Aby jedzenie pozostało świeże, a napoje zimne, warto zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną oraz termosy, do których możemy wlać zimny kompot lub gorącą kawę czy herbatę. Pamiętaj o tym zwłaszcza wtedy, gdy na dworze panuje upał.
- Dobrze jest zadbać o drobne, ale praktyczne udogodnienia, jak np. ciężarki do obrusa (kupisz w sklepach AGD za kilka złotych). Zapobiegną one podwiewaniu tkaniny przez wiatr. Sprawdzą się również specjalne ogrodowe serwetniki, tak skonstruowane (z obciążnikami lub klapkami), aby serwetek nie zwiały silniejsze podmuchy powietrza.
- Jeśli zabawa przewidziana jest do późnego wieczora, przyda się dodatkowe oświetlenie i kocyki, dzięki którym goście nie zmarzną.
- Bukiety kwiatów z własnego ogrodu to najpiękniejsza ozdoba przyjęcia. Możesz je umieścić w dekoracyjnych słoikach, puszkach, niewielkich konewkach. Jeśli zamierzasz ozdobić nimi stół, nie powinny być zbyt okazałe, bo wtedy będą przeszkadzać.
- W upalny dzień zimne napoje cieszą się wyjątkowym powodzeniem. Jeśli nie masz odpowiednio pojemnej lodówki, wykorzystaj cynową wanienkę lub ozdobną miskę. Nalej do niej zimnej wody, wsyp dużo pokruszonego lodu i umieść napoje. Możesz ozdobić naczynie główkami kwiatów lub samymi płatkami.
- Delikatne światełka świec mają wyjątkowy urok. Warto więc przygotować wiele małych świeczników i rozstawić je, gdzie tylko się da: na stole, wzdłuż ścieżek i rabat. Płomyki nie powinny wystawać poza naczynie.
- Słodkie napoje wabią owady, zwłaszcza osy. Oto pomysł, jak zabezpieczyć płyny przed latającymi intruzami. Szklankę można zastąpić słoikiem typu twist. Należy zrobić w nakrętce otwór i włożyć do niego rurkę. Sok, kompot, lemoniada będą już bezpieczne!
- Jeśli masz w ogródku miętę, melisę czy trawę cytrynową, dodaj świeże listki, a nawet całe gałązki, do wody lub kompotu. Zioła podniosą smak napojów i będą dodatkową dekoracją. Przed włożeniem do naczynia warto je lekko zgnieść, aby uwolniły więcej aromatu.
- Poduszki na krzesłach zapewnią komfort siedzenia, zaś pledy ochronią przed nocnym chłodem, który wydaje się szczególnie dotkliwy po ciepłym dniu. Warto też zawczasu pomyśleć o środkach odstraszających komary, bo owady te stają się bardzo aktywne wieczorem.