Jak usunąć roztocza?

porządki, sprzątanie, kobieta, detergenty, fot. Fotolia fot. Fotolia
Jak pozbyć się na długo roztoczy ze swojego domu? Nie jest to łatwe zadanie, dlatego że roztocza są niemal wszędzie, szczególnie lubią ciepłe i zakurzone miejsca w naszym domu. Ich odchody powodują alergię - katar, atopowe zapalenie skóry, kaszel, a nawet astmę oskrzelową. Radzimy jak skutecznie usunąć roztocza.
/ 20.02.2012 12:56
porządki, sprzątanie, kobieta, detergenty, fot. Fotolia fot. Fotolia

Obecnie można sobie radzić z roztoczami w coraz bardziej skuteczny sposób. Obok klimatyzatorów czy filtrów Hepa pojawiają się preparaty, które w znacznym stopniu poprawiają jakość życia osób cierpiących na alergię.

Można skutecznie pozbyć się ich najbardziej uczulających odchodów nawet na 6 do 7 miesięcy – spryskując obicia, wykładziny czy dywan specjalnym preparatem w sprayu.

Jak prać?

Wiadomo, że roztocza szczególnie polubiły nasze sypialnie. Pościel to największe utrapienie dla wszystkich alergików. Ubrania czy zasłony stanowią problem niewiele mniejszy. Dotąd jedyna rada na jako taką jakość życia było częste pranie w wysokich temperaturach i prasowanie. Dziś pojawia się nowa możliwość także i tutaj.

Polecamy również: Jak generalnie wysprzątać dom?

Antyalergiczny dodatek do prania usuwa z pranych tkanin alergeny roztoczy kurzu domowego i alergeny świerzbowca, co w przypadku chorych na świerzb ma wyjątkowe znaczenie. Usuwa także pasożyty znajdujące się w legowiskach zwierząt i ze wszystkich miejsc, w których lubią przebywać.

Pranie z dodatkiem antyalergicznego dodatku zajmie nam z pewnością trochę więcej czasu, ponieważ tkaniny trzeba przed właściwym praniem namoczyć na 2 godziny. Następnie prać można ręcznie lub w pralce, dodając proszek i w zależności od upodobań płyn do płukania tkanin. Co ważne temperatura prania nie ma tu żadnego znaczenia.

Zaleca się dodawanie środka do każdego prania, bo daje to pewność, że roztocza z naszego najbliższego otoczenia zostaną wyeliminowanie. Można powiedzieć, że środek do rozpylania w połączeniu z dodatkiem do prania to sposób na naprawdę czysty dom i możliwość oddychania pełna piersią.

W obu środkach zastosowano technologię Slow Release czyli wolne uwalnianie. W polimerowej kapsułce zamknięto biologicznie czynną substancję, która samorzutnie przenika do środowiska, a polimer ze ścian kapsułek ma zdolność sklejania drobinek kału roztoczy.

Przeczytaj także: Jak sprzątać pokój dziecinny?

Najnowsze technologie

Składniki preparatu są wolno przepuszczane przez ścianki nanokapsułek – zastosowano najnowszą technologię, która wykorzystywana jest już z powodzeniem w kosmetologii.

Zobacz także: Jak dbać o dywany?

W środowisku, którym rozpylamy środek, utrzymuje się długi czas niskie stężenie agarycydów czyli chemicznych środków do zwalczania roztoczy. Zaletą agarycydów jest to, że podczas, gdy dla roztoczy rozpylane ilości są zabójcze, dla człowieka nie stanowią zagrożenia – nie są toksyczne ani w inny sposób niebezpieczne czy trujące.

Po spryskaniu materaca czy poduszek producenci zapewniają, że można na nich kłaść nawet niemowlęta czy astmatyków, bez najmniejszego zagrożenia dla układu oddechowego. Nie trzeba nawet wietrzyć mieszkania po takim oprysku tapicerki czy materaca. Długi czas działania ma tu z pewnością istotne znaczenie.

Preparaty znajdziemy na w specjalistycznych sklepach dla alergików (w tym i e-sklepach) oraz w wybranych aptekach (na stronach producentów często są ich adresy). Wiele aptek sprowadzi nam też taki specyfik na zamówienie.

W zależności od marki producenta i wielkości opakowania spraye przeciw roztoczom kosztują ok. 22-49 zł.

Polecamy również: Jak zwalczać roztocza i kurz

Źródło: mojealergie.pl

Redakcja poleca

REKLAMA