POLECAMY

Jak skrócić zasłony przy użyciu maszyny do szycia?

Zajmie ci to zaledwie kilka minut! Podpowiadamy, jak krok po kroku skrócić zasłony, by pięknie prezentowały się w twoim domu!
Agata Bernaciak / 8 miesięcy temu

Skracanie zasłon to zmora niejednej pani domu. Zamiast zlecać ich przeróbki zaprzyjaźnionej krawcowej, możesz zrobić to sama w domu! Zastanawiasz się jak? Specjalnie dla ciebie Polki.pl we współpracy z uczymyszycia.pl przygotowały krótki poradnik, dzięki któremu opanujesz podstawy krawiectwa i nabędziesz umiejętność skracania zasłon przy użyciu maszyny do szycia w mgnieniu oka. Do dzieła!

Jak zacząć korzystać z maszyny do szycia?

Jak skrócić zasłony przy użyciu maszyny do szycia?

Nasza ekspertka Agnieszka Kacperska-Gałązka pokaże ci krok po kroku, w jaki sposób opanować poszczególne etapy skracania zasłon. Należą do nich:

Etap 1. Zaznaczenie odpowiedniej długości zasłon szpilkami i mydełkiem krawieckim

Etap 2. Obcięcie zasłony z zostawieniem zapasu na szwy (zapas powinien być większy niż w przypadku odzieży - zasłony lepiej się wtedy układają)

Etap 3. Dokładne zaprasowanie zasłony

Etap 4. Przeszycie zasłon na maszynie do szycia

Uwaga! Pamiętaj, że nieodzownym elementem szycia na maszynie jest zaprasowywanie materiałów. Jeśli chcesz, by efekty twojej pracy były trwałe i przede wszystkim dokładne, siadając do maszyny do szycia przygotuj również deskę do prasowania i żelazko.

Jesteś ciekawa, jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału video!

Rodzaje ściegów i szwów na maszynie szycia. Poznaj je!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)