POLECAMY

Jak bezpiecznie robić zakupy w sieci?

Jak unikać nieuczciwych sprzedawców w internecie? Kiedy mamy prawo do reklamacji artykułu zakupionego w sieci? Już teraz poznaj swoje prawa i zminimalizuj ewentualne straty!
Jak bezpiecznie robić  zakupy w sieci? fot. Materiały prasowe

 Pierwsza z pomocą przychodzi nam ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów (dokładnie "Ustawa z dnia 2 marca 2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny"), w myśl której każdy kupujący przez internet ma prawo w ciągu 10 dni od dokonania zakupu odstąpić od niego bez podawania przyczyn. Ustawa określa wyjątki, których te postanowienia nie dotyczą (m.in. nagrań audiowizualnych po usunięciu oryginalnych opakowań), jednakże w wielu przypadkach stanowi ona wystarczające zabezpieczenie dla kupującego, chroniącego go m.in. przed wymuszaniem "odstępnego" czyli opłaty, za którą sprzedawca zgodzi się przyjąć towar.

Niektóre sklepy internetowe, zwłaszcza te dysponujące szeroką ofertą towarów, oferują klientom np. 30-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy lub darmowo przedłużają gwarancję na określone produkty, umożliwiając ich naprawę lub wymianę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Kupując w sklepie oferującym tego typu udogodnienia mamy pewność, że towar, który otrzymamy, będzie zgodny z naszym zamówieniem, a jeśli okaże się, że z jakichś przyczyn nam nie odpowiada, będziemy mogli wymienić go na inny, otrzymać bon towarowy lub zwrot pieniędzy.

Polecamy: Jak oszczędzać pieniądze i cieszyć się pełnią życia?

Inaczej sprawa ma się w przypadku platform handlowych, zrzeszających różnych sprzedawców. Platforma handlowa Allegro, wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników, już kilka lat temu stworzyła Program Ochrony Kupujących. Jeśli kupując trafimy na sprzedawcę, który po dokonaniu przez nas wpłaty, odmówi wydania zakupionych przedmiotów, przyśle towar całkowicie odbiegający od opisu z oferty lub nie będzie możliwości skutecznego skontaktowania się z nim, po zgłoszeniu tego faktu organom ścigania oraz obsłudze Allegro będziemy mogli otrzymać zwrot kosztów poniesionych na nieudany zakup. Aktualnie istnieje możliwość otrzymania zwrotu w kwocie aż 10000 złotych, co pozwala na bezpieczne dokonanie zakupu wartościowych przedmiotów.

Ale co jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup, ale obawiamy się, że nie otrzymamy towaru lub będzie on uszkodzony lub zupełnie nie odpowiadający naszemu zamówieniu? Warto kupować u sprawdzonych sprzedawców zarówno na Allegro jak i w sklepach internetowych.  Czytajmy opinie i komentarze  na forach, regulaminy sklepów, zapoznajmy się z opcjami przesyłki i możliwościami zwrotu zakupionych towarów.  Internetowe oszustwa to nie tylko brak wysyłki zamówionego towaru, to także sprzedaż przedmiotów niepełnowartościowych czy podrabianych. Aby mieć pewność, że nic złego nas nie spotka warto skorzystać z ofert internetowych klubach zakupowych, takich jak lider tego segmentu sprzedaży w Polce – markafoni.pl. Markafoni.pl oferuje markową odzież, obuwie i akcesoria w cenach obniżonych nawet do 70%.  Korzyści płynące z zakupów w klubach internetowych to gwarancja oryginalności, możliwość zwrotu towaru, szybki zwrot pieniędzy jeśli np.  zrezygnujemy z zakupu.  Aby zapewnić jeszcze większy komfort zakupów swoim Klientom markafoni.pl, jako jeden z niewielu klubów zakupowych wprowadziło możliwość zamówienia przedmiotów w opcji „ za pobraniem”. W takim przypadku opłaty za towar dokonujemy u kuriera w momencie odbioru przesyłki.

- Nieustannie poszerzamy ofertę i komfort zakupów w klubie Markafoni. Chcemy aby nasi Klienci mieli wybór dotyczący nie tylko asortymentu, ale również sposobów dokonywania płatności i wybrali dla siebie najdogodniejszy sposób finalizacji transakcji. Stąd właśnie wprowadzenie opcji przesyłki pobraniowej. Klient sam decyduje  czy chce zapłacić z góry czy woli uregulować należność w momencie otrzymania przesyłki - mówi Ewa Szulc kierownik działu marketingu Markafoni.

Pamiętając o powyższych możliwościach możemy spokojnie poddać się zakupom  – rzetelne, sprawdzone i wiarygodne sklepy internetowe same dbają o zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom.  A zatem – na  e-zakupy!

Zobacz także: Czy warto robić zakupy spożywcze przez Internet?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/4 lata temu
Kupuję w internecie tylko odzież w sprawdzonych e-sklepach. Jednym z nich, do których mam zaufanie jest kolekcja sukienek sugarfree. Kupiłam kilka i jestem bardzo zadowolona. Dostawa oczywiście bezpłatna a niektóre sukienki można kupić nawet 40% taniej.
/4 lata temu
A np. większe gabarytami rzeczy kupowaliście przez net? Chcę kupić drzwi w sklepie internetowym Vox, w mojej miejscowości nie mają salonu i jestem ciekawa jak to wygląda od strony technicznej - dostawa, montaż itp.
/4 lata temu
Ja kupuję wszystko właściwie przez neta juz od kilku lat i odpukać nie nacięłam się. Sprawdzam sklep, sprzedającego, szukam opinii. Na raty na allegro też juz kupowałam. Jeśli chodzi o sklepy, mogę polecić http://www.tanieciuszki.eu/
POKAŻ KOMENTARZE (11)