Dziwne zwierzaki - świnka z futrem

W głowie się nie mieści!
Weronika Kwaśniak / 17.03.2016 07:03

Wraz z rozwojem wiedzy genetycznej, na świecie pojawiły się rozmaite dziwaczne krzyżówki zwierząt. Chyba najbardziej znaną jest muł - krzyżówka osła i konia. Istnieje też np. lygrys, który jest połączeniem lwa i tygrysa, a także pumapard - hybryda pumy i lamparta.

Świnka porośnięta ogromną ilością wełny, nie jest jednak sztucznie stworzoną hybrydą. To bardzo rzadka rasa, pochodząca z Węgier, która w latach 80-tych i 90-tych. zanikła niemal całkowicie. Jak dokładnie wygląda mangalica?

Dziwna odmiana świnek

Mangalica to gatunek świń, które są porośnięte wełną jak owce. Do złudzenia je przypominają! Według relacji hodowców, te dziwaczne zwierzęta bardzo często zachowują się... jak psy. Z kolei gdy są jeszcze małe, wyglądają zupełnie jak maleńkie dziki!

 

Happy Thursday peeps. Take a look at this furry pig! #furrypig

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Juan Izquierdo (@archiemcgee)

Od kilku lat "wełniane" świnki zaczynają robić zawrotną karierę w USA! Chociaż nie urzekają może pięknym wyglądem, z pewnością jednak przykuwają wzrok! Spójrzcie chociażby na te maleństwa - czy nie wyglądają jak ich dalecy kuzyni, mieszkający w lasach?

 

#wollschein #wollschweinbabys2.0 #wollschweinzuchtbeckum #ferkelgarten #mangalica #picsofpigs #schonwiederferkel #ferkelplage

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Felix Bu (@febu1904)

O dziwo, mangalica nie jest na ogół ceniona za swoją wełnę. Hodowcy pozyskują z niej głównie mięso! Odznacza się ono niezwykłymi walorami smakowymi i jest delikatniejsze niż typowa wieprzowina. Patrząc na te zwierzęta, sama nie potrafię określić, czy bardziej mnie rozczulają, czy zadziwiają...

 

Sooooo cute... big #hairypig #pig #giantpig #animal #cuddles #furry #furrypig #loveanimals #wild #farmanimal

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jenna (@chew_jubes)

Zobacz też kilka ciekawych porad:

Czego nie może jeść pies?
Jak zrobić własne środki czystości?

Redakcja poleca

REKLAMA