Czym myć panele fot. Adobe Stock

Czym myć panele i czy mycie paneli octem to dobry sposób?

Mycie paneli podłogowych twardą szczotką i mydłem niszczy podłogę, na nic nie zda się też woskowanie. Mycie paneli octem usunie zabrudzenia, ale nigdy nie lej go bezpośrednio na podłogę.
/ 11.02.2021 10:15
Czym myć panele fot. Adobe Stock

Czym myć panele podłogowe? Najczęściej chwytamy za mopa, maczając go w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub szamponu. Czy to dobry pomysł i czy takie mycie paneli nie zniszczy podłogi?

Czym myć panele - środki czystości

Panele podłogowe możesz umyć, nie kupując specjalnych płynów do mycia paneli. Wykorzystaj to, co masz w domu, np. płyn do mycia naczyń.

Wybierz delikatny środek (paneli nigdy nie myj silnymi detergentami), nawet, jeśli problemem są plamy z wina czy plamy z kawy).

Na 5 litrów lekko ciepłej wody, wlej pół łyżeczki płynu do mycia naczyń. Kilka kropli wystarczy, by umyć panele. Zbyt słabo rozcieńczony płyn mógłby pozostawić smugi na podłodze.

Pamiętaj, by przed myciem paneli podłogowych dokładnie je odkurzyć. Przesuwanie po podłodze drobin piasku czy kurzu, może je porysować.

Do mycia paneli warto używać mopa z płaską końcówką. Zanim wodę z płynem naniesiesz na panele, dokładnie go odciśnij.

Mycie paneli octem

Jeszcze lepszym sposobem na to, by panele były czyste, a przy tym pozbawione smug i nawilżone, dzięki czemu o wiele lepiej się prezentują, jest zwykły ocet.

Jak wygląda mycie paneli octem? To proste: wystarczy, że na całą miskę ciepłej wody dasz kilka łyżek octu i wymieszasz.

Roztworem wody i octu umyj panele. Zazwyczaj froterowanie nie jest już potrzebne, a intensywny zapach octu ulotni się po kwadransie.

Zobacz jak wyczyścić inne powierzchnie:
Jak wyczyścić dywan domowym sposobem?
Jak wyczyścić zlew bezpiecznie i skutecznie?
Jak wyczyścić kanapę?