POLECAMY

Domy z drewna: 5 powodów, dla których warto je budować

Czy warto budować dom z drewna? Poznaj 5 argumentów, które przemawiają na korzyść takiego rozwiązania!
Domy z drewna: 5 powodów, dla których warto je budować fot. Fotolia

Wiele z nas boi się spełnić swoje marzenia o przytulnym domu z drewna. To duży błąd - obecne technologie pozwalają na wybudowanie konstrukcji, która będzie naprawdę stabilna i trwała. Głównymi zaletami domów z drewna jest krótki czas budowy, łatwiejszy remont, dowolność momentu rozpoczęcia tworzenia konstrukcji, a przede wszystkim... przytulny wygląd! Czytaj więcej na temat tego, dlaczego wiele osób decyduje się na dom z drewna.

1. Krótki czas budowy

Na ukończenie budowy murowanego domu trzeba długo czekać. I to pomijając aspekty finansowe! Nawet przy dużym nakładzie środków, efekt nie może zostać osiągnięty od razu. Zbyt szybko ukończona konstrukcja byłaby nietrwała. Mury muszą wysychać co najmniej przez kilka miesięcy, a wielu fachowców jest zdania, że jeśli dom nie "odstoi" przez zimę, nie będzie nadawał się do zamieszkania.
Przy tworzeniu domu z drewna ten problem całkowicie znika! Jeśli zależy ci na czasie, drewniany domek można wybudować już w parę miesięcy.

Wszystko o budowie domu

2. Łatwiejszy remont

Wprawdzie przy budowie domu mało kto myśli już o jego remoncie, z czasem jednak ta kwestia staje się palącym problemem. Zwłaszcza, jeśli musisz np. wymienić całą instalację...
W domach z drewna nie trzeba skuwać ścian, a wszelkiego rodzaju renowacje stają się dużo łatwiejsze!

3. Dowolność momentu rozpoczęcia budowy domu z drewna

Prac przy budowaniu murowanego domu nie można prowadzić zimą. Niesprzyjające warunki atmosferyczne skutecznie opóźniają postępy budowy. Drewniana konstrukcja nie jest objęta żadnymi ograniczeniami związanymi z porą roku - prace mogą rozpocząć się w dowolnym momencie.

4. Nieaktualność mitów związanych z drewnianymi domami

Na temat domów wykonanych z drewna krąży wiele mitów. Większość z nich jest już mocno zdezaktualizowana! Nowoczesne technologie sprawiają, że konstrukcje nie są wcale podatne na ogień. Drewniane elementy są tak wysokiej jakości, że nie należy również obawiać się problemów z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz mieszkania.

 

5. Przytulny wygląd

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto zdecydować się na dom z drewna, jest po prostu jego niezwykle atrakcyjny wygląd. Urokliwe i przytulne wnętrza podobają się chyba wszystkim!

Czytaj więcej porad domowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/miesiąc temu
Teoretycznie fajny, ale nie wiem jak z wytrzymałością taki dom sobie radzi. Ja bym od razu pomyślala o fajnych instalacjach, takich np. oze-biomar.pl/instalacje-fotowoltaiczne , które sa modne i pozwalają zaoszczędzić.
/rok temu
Warto! Zastanawialiśmy się długo, ale w końcu zdecydowaliśmy się na domek od ProEko. Nie zamienilibyśmy go już na żadne mieszkanie w bloku.
/2 lata temu
Zdrowy, ekologiczny, z klimatem, urokliwy, jedyny w swoim rodzaju. To są moje pięć powodów dla których taki dom warty jest pobudowania. Moim zdaniem najpiękniejsze i najtrwalsze są te z bali drewnianych. Dużo przydatnych informacji na ten temat znajdziecie na stronie firmy Wikpol, specjalizującej się w budowie całorocznych domów z bali.
POKAŻ KOMENTARZE (1)