POLECAMY

Chcesz mieć modny dom? Powieś cotton balls lights

Te świecące kule pojawiły się na rynku kilka lat temu i bardzo szybko stały się przedmiotem marzeń każdej pani domu. Można je wykorzystać na wiele sposobów i to przez cały rok. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać i samodzielnie zrobić.
/ 4 miesiące temu
Chcesz mieć modny dom? Powieś cotton balls lights fot. Fotolia

Czym są cotton balls

Cotton balls to kulki zrobione z bawełnianych nitek. Pełnią one rolę osłonek dla lampek LED. Tworzą łańcuch świetlny, który daje miłe rozproszone światło. Lampki mogą być zasilane przez baterie, albo podłączane do prądu. Można udekorować nimi niemal każdą przestrzeń. Sprawdzą się w salonie, pokoju dziecka, przedpokoju, sypialni. Latem wyglądają świetnie na balkonie lub w ogrodzie. LED-y są energooszczędne i tanie w eksploatacji. Prąd, który zużyje girlanda złożona z 20 kul świecących się codziennie przez 8 godzin przez 365 dni w roku będzie kosztował nie więcej niż ok. 30 zł

Na wiele sposobów

Cotton balls można powiesić tradycyjnie, tak, jak zawiesza się łańcuchy, np. na ścianie lub w oknie, ale równie dobrze wystarczy rozłożyć kule na parapecie, regale z książkami, oparciu kanapy lub umieścić w dużym szklanym naczyniu. Świecące kule dają wielkie pole do popisu. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię i chcieć przełamywać stereotypy. Istnieje spora gama kolorów, więc da się je dopasować do różnych wnętrz i tonacji, jakie w nich dominują.
Do zamontowania na ścianie można użyć samoprzylepnych taśm, specjalnych rzepów lub przezroczystych haczyków. Kule czyścimy wyłącznie na sucho. Delikatnie odkurzamy miotełką.

Zrób je sama

Przy odrobinie wysiłku możesz sama zrobić łańcuch świetlny.

Potrzebne będą: łańcuch diod LED, baloniki, kordonek lub inne bawełniane nici skręcane z kilku cienkich niteczek, klej wikol, nożyczki.

Wykonanie:

  • Nadmuchaj balonik do takiej wielkości, jaka ma być kula. Dokładnie zwiąż, by nie uchodziło z niego powietrze.
  •  Owiń balonik nicią, tak, jak byś nawijała wełnę na kłębek. Nić powinna dobrze przylegać do balonika, ale nie ściskać go nadmiernie.
  •  Zanurz kulkę w naczyniu z rozcieńczonym wodą klejem (1:1). Przywiąż nitkę do balonika i powieś go, aby dobrze wysechł. Najlepiej pozostaw na całą noc.
  •  Gdy kula wyschnie, przebij balon szpilką i wyciągnij go ze środka.
  •  Nałóż kulę na diody LED. Zrób tyle kul, ile masz diod.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)