Meble ogrodowe wyprzedaż fot. Adobe Stock

Meble ogrodowe wyprzedaż - jak nie dać się oszukać

Czekasz na wielkie napisy na sklepach ogrodniczych: meble ogrodowe wyprzedaż? Promocje to nie jest zły pomysł - można kupić ekskluzywny komplet mebli w cenie przeciętnych, oferowanych poza promocją. Ale bywa też, że wyprzedaż wcale nie daje korzyści finansowych.
Barbara Lasota / 05.02.2019 15:27
Meble ogrodowe wyprzedaż fot. Adobe Stock

Meble ogrodowe wyprzedaż - takie akcje sklepy z artykułami ogrodniczymi prowadzą co roku. W internecie i stacjonarnie. Wiosną w promocji bywają meble, które nie sprzedały się w poprzednim roku. Sklepy chcą się ich pozbyć, aby, zrobić miejsce na nowy asortyment. Najwięcej wyprzedaży mebli ogrodowych jest pod koniec lata, gdy zainteresowanie nimi maleje. Można wtedy kupić tańsze meble. Ale warto przeglądać ofertę mebli ogrodowych w kilku sklepach od wiosny, by zorientować się w ich cenach. Dzięki temu szybko się zorientujesz czy cena na wyprzedaży jest naprawdę niższa.

Meble ogrodowe wyprzedaż - jak kupować

1. Uważaj na sformułowanie: promocja do 50%, 70%

To wcale nie znaczy że wszystkie meble ogrodowe na wyprzedaży rzeczywiście o tyle zostały przecenione. Na ogół jest tak, że mocno przecenia się dosłownie kilka sztuk lub nawet jedną, np. jakieś składane krzesło czy mały stolik. Reszta asortymentu bywa przeceniona np. o kilka procent. Niby producent nie kłamie, ale jednak... próbuje nabrać klienta.

Niebanalne ławki do ogrodu oferowane w sklepach Obi

2. Nie wierz do końca w wysokie przekreślone ceny

Mają one być informacją, jak droga była ta sofa ogrodowa czy fotel przed przeceną. Często te pierwotne kwoty są zawyżane, aby kupujący cenę wyprzedażową potraktował jako wyjątkową okazję i bez zastanowienia kupił.

3.  Zapisz nazwę mebla i nazwę producenta

Poszukaj tego mebla lub zestawu w 2 – 3 innych sklepach i zobacz, ile tam kosztuje. Porównaj ceny z wyprzedażą. Szczególnie starannie porównuj ceny w przypadku mebli rattanowych i drewnianych, bo ich koszt jest znaczący.

4. Obejrzyj interesujący cię towar dokładniej niż zwykle to robisz

Meble ogrodowe wyprzedaż to czasem ostatnie sztuki z wystawy. Być może są gdzieś zaplamione, uszkodzone. Taki mebel wymaga specjalnej, wysokiej przeceny. Zastanów się czy te meble ogrodowe pasują do ogrodu, będą trwałe i wygodne.

5. Szukaj wyprzedaży nie tylko w sklepach stacjonarnych

Hasło: meble ogrodowe wyprzedaż znajdziesz także w sklepach internetowych, specjalizujących się w takim asortymencie. Także na serwisie allegro. Być może tam znajdziesz jeszcze lepszą ofertę na wyprzedaży.

Przeczytaj także:
Promocje na meble ogrodowe w sklepach Jysk
Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zimą
17 interesujących gadżetów do ogrodu i na balkon
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)