Planujesz kupić meble ogrodowe? Nie daj się oszukać. Oto 5 żelaznych zasad, które sprawią, że nie przepłacisz

Meble ogrodowe wyprzedaż fot. Adobe Stock
Czekasz na wielkie napisy na sklepach ogrodniczych: meble ogrodowe wyprzedaż? Promocje to nie jest zły pomysł - można kupić ekskluzywny komplet mebli w cenie przeciętnych, oferowanych poza promocją, ale czasem się zdarza, że ceny wcale nie są tak korzystne, jak mogłoby się wydawać.
Barbara Lasota / 26.04.2021 15:27
Meble ogrodowe wyprzedaż fot. Adobe Stock

Meble ogrodowe wyprzedaż - takie akcje sklepy z artykułami ogrodniczymi prowadzą co roku. Wiosną w promocji bywają meble, które nie sprzedały się w poprzednim roku. Sklepy chcą się ich pozbyć, aby zrobić miejsce na nowy asortyment. Największe okazje zdarzają się jednak pod koniec lata, gdy zainteresowanie meblami ogrodowymi już maleje. Warto jednak przeglądać ofertę już od wiosny, by zorientować się w ich cenach. Dzięki temu szybko się zorientujesz, czy cena na wyprzedaży jest naprawdę niższa.

Już teraz tanie i piękne meble ogrodowe kupisz w Lidlu, warto więc mieć dookoła głowy i co jakiś czas sprawdzać asortyment sklepów - i to nie tylko budowlano-ogrodniczych. Jak najlepiej robić zakupy? Oto garść sprawdzonych rad.

Nie wierz ślepo promocjom

To wcale nie znaczy że wszystkie meble ogrodowe na wyprzedaży rzeczywiście o tyle zostały przecenione. Na ogół jest tak, że mocno przecenia się dosłownie kilka sztuk lub nawet jedną, np. jakieś składane krzesło czy mały stolik. Reszta asortymentu bywa przeceniona np. o kilka procent. Niby producent nie kłamie, ale jednak... próbuje nabrać klienta.

Nie wierz do końca w wysokie przekreślone ceny

Mają one być informacją, jak droga była ta sofa ogrodowa czy fotel przed przeceną. Często te pierwotne kwoty są zawyżane, aby kupujący cenę wyprzedażową potraktował jako wyjątkową okazję i bez zastanowienia kupił.

Zapisz nazwę mebla i nazwę producenta

Poszukaj tego mebla lub zestawu w 2 – 3 innych sklepach i zobacz, ile tam kosztuje, a następnie porównaj ceny z wyprzedażą. Szczególnie starannie porównuj ceny w przypadku mebli rattanowych i drewnianych, bo ich koszt jest znaczący.

Obejrzyj interesujący cię towar dokładniej niż zwykle to robisz

Meble ogrodowe wyprzedaż to czasem ostatnie sztuki z wystawy. Być może są gdzieś zaplamione, uszkodzone. Taki mebel wymaga specjalnej, wysokiej przeceny. Zastanów się czy te meble ogrodowe pasują do ogrodu, będą trwałe i wygodne.

Warto też stawiać na ponadczasowe dodatki i meble do ogrodu czy na balkon. Nie znudzą ci się tak szybko i będą nadal modne także w kolejnych sezonach.

Szukaj wyprzedaży nie tylko w sklepach stacjonarnych

Hasło: meble ogrodowe wyprzedaż znajdziesz także w sklepach internetowych, specjalizujących się w takim asortymencie. Być może tam znajdziesz jeszcze lepszą ofertę na wyprzedaży.

Czytaj także:
Jak tylko otworzą stacjonarne sklepy IKEA, ten produkt znowu wyprzeda się na pniu. Kosztuje tylko 10 zł
To jeden z najtańszych produktów z IKEA, a potrafi zrobić niesamowity klimat we wnętrzu
Najmodniejszy dodatek na balkon lub taras kupisz w Lidlu. Jest bardzo praktyczny i niezwykle stylowy

Redakcja poleca

REKLAMA