Leżak plażowy to niezbędnik wczasowicza. Prezentujemy modele do 300 zł!

Składany, przenośny, a jednocześnie stabilny leżak plażowy to niezbędnik każdego wczasowicza. Sprawdzi się oczywiście nie tylko na plaży, ale także w ogródku!
Wioletta Górecka / 14.06.2019 16:05

Trudno wyobrazić sobie letnie plażowanie bez leżaka. Składany, przenośny i lekki leżak to właściwie niezbędny element wyposażenia każdego ogródka, większego balkonu i tarasu. Rodzajów leżaków plażowych jest sporo - od tych krzesełkowych i składanych, po duże, stacjonarne, ustawiane najczęściej na stałe przy basenach i piasku, przez zarządców miejskich plaż. 

Rodzaje leżaków plażowych

Na plaży zobaczyć można dwa rodzaje leżaków:

  • turystyczne (składane)
  • stacjonarne (najczęściej z tworzywa sztucznego lub drewniane). 

Leżaki składane

W leżaki składane najczęściej zaopatrują się turyści. Są lekkie, a w bagażu nie zajmują wiele miejsca, dlatego można zabrać je wszędzie tam, gdzie tylko się chce! 

Składane leżaki plażowe najczęściej wykonane są z aluminiowego lub drewnianego stelaża i mają tekstylne siedzisko. Przeważnie jest to grubo pleciona bawełna lub poliester. 

Składane leżaki mogą mieć formę krzesełka składanego na pół, często z regulowanym kątem nachylenia, bądź lekkiej, aluminiowej konstrukcji złożonej z rurek wkładanych jedna do drugiej. 

Leżak drewniany składanyfot. Adobe Stock

Leżaki stacjonarne

Leżaki stacjonarne to z kolei najczęściej wyposażenie miejskich plaż i basenów. Wykonane z impregnowanego drewna lub plastiku mają zwykle kółka ułatwiające ich przesuwanie, jednak zwykle mają przeznaczenie do stania w stałym miejscu.

Są zazwyczaj duże i mają formę leżanki, z regulowanym kątem nachylenia zagłówka. To ciężkie i stabilne meble, łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz czynników mechanicznych. Mogą być doposażone w miękkie poduchy, można też rozłożyć na nich po prostu koc lub ręcznik. 

Leżak plażowy drewnianyfot. Adobe Stock

Leżak plażowy do 300 zł - gdzie znajdziesz takie modele?

Jeśli często wyjeżdżasz w plener i niekoniecznie lubisz przesiadywać na kocu rozłożonym na trawie czy piasku, to leżak jest nieodłącznym elementem twojej wakacyjnej wyprawki. Niewielki i składany, zmieści się w praktycznie każdym samochodzie. Jest także przeważnie łatwy do utrzymania w czystości!

Jeżeli masz balkon lub taras, również weź pod uwagę zakup leżaka plażowego. Rozłożysz go w kilka sekund wtedy, gdy będzie potrzebny. Złożony zajmie niewiele miejsca,  a schowasz go nawet za firanę czy kanapę. 

Niezależnie od tego, czy często odpoczywasz na łonie natury, czy raczej popijasz kawę na balkonie lub tarasie, leżak plażowy na pewno przyda ci się niejeden raz! 

Znalazłyśmy kilka modeli, które kupisz za mniej, niż 300 zł. Zobacz je w naszej galerii

Więcej na temat mebli i akcesoriów ogrodowych!
Hamak do zadań specjalnych! Jakie rodzaje masz do wyboru?
Altana ogrodowa to funkcjonalna ozdoba ogródka. Jaką wybrać?
Parasol ogrodowy zapewni ochronę nie tylko przed upałem! Na co zwracać uwagę przy zakupie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)