Hity z Instagrama: 7 pomysłów na kalendarz adwentowy, który umili czas oczekiwania na święta

Niezależnie od tego, czy będziesz używać go zgodnie z przeznaczeniem, czy może otwierasz wszystkie okienka naraz, z pewnością chętnie zerkniesz na kilka naszych inspiracji.
kalendarz adwentowy fot. Fotolia

Kochamy świąteczny czas, a także magię oczekiwania na niego. W bożonarodzeniowy nastrój pomaga wejść kalendarz adwentowy, chociaż nie każdy ma na tyle silną wolę, żeby codziennie otwierać tylko jedno okienko ;-) Niezależnie od tego, czy będziesz używać go zgodnie z przeznaczeniem, czy może zjadasz wszystkie czekoladki naraz, z pewnością chętnie zerkniesz na kilka naszych inspiracji.

Chociaż z pojęciem kalendarza adwentowego kojarzy się głównie gadżet wypełniony słodkościami, w ostatnich latach bardzo modne stały się również wersje z kosmetykami. Coraz więcej marek wypuszcza na rynek tego rodzaju produkty, w każdym okienku ukrywając miniaturkę produktu do pielęgnacji albo makijażu.

Kalendarze adwentowe tworzone samodzielnie w domu to idealne miejsce  do ukrycia małych upominków. Ten pomysł spodoba się nie tylko najmłodszym! 

1. Sznurki i gałązka

Piękna, minimalistyczna inspiracja w skandynawskim stylu. Na dużej gałęzi zostały zawieszone papierowe torebki z odpowiednią numeracją. Nie trzeba tutaj zbędnych ozdób - wystarczy gałąź, kawałki sznurka, papierowe torebki i klamerki. Brawo dla @onlyheartandsoul za pomysłowość!

2. Z ozdobnymi woreczkami

Kolejny kalendarz adwentowy stworzony dużym nakładem pracy. Materiałowe woreczki zostały starannie ozdobione przy użyciu farb do tkanin.

Jak uszyć skarpetę bożonarodzeniową?

3. Z kopertami

Kolorowe minikoperty kryją w sobie urocze drobiazgi. Poprzyczepiaj je do rozciągniętych sznurków niczym pranie ;-)

4. Z choinkami

 

#adventcalendar

Post udostępniony przez michelle (@_michelleb._)

Jak widać, kalendarze adwentowe mogą mieć bardzo finezyjne formy. Ten jest niezwykle ozdobny! Wykonane z błyszczącego papieru choinki prezentują się naprawdę świątecznie. Kształtem przypominają nieco czapeczki urodzinowe.

5. Urok prostoty

A może by tak zająć się najprostszym rozwiązaniem? ;-) Na każdy dzień mały prezent, opakowany w szary papier i oznaczony cyferką. Proste!

5 pomysłów na wieniec adwentowy

6. Filcowe kieszonki

Świąteczne kolory to nie tylko zieleń, czerwień, srebro i złoto. Nam podoba się też kontrastowa wersja bez przepychu kolorów! Filcowe kieszonki w bieli i czerni kryją w sobie małe prezenty dla najmłodszych.

7. W formie szufladek

Kosmetyczne kalendarze adwentowe często mają formę niewielkich komódek z szufladami. Możesz przygotować taką samodzielnie - wystarczy że odpowiednio wcześnie zaczniesz zbierać pudełka po zapałkach!

5 pomysłów na minimalistyczne pakowanie prezentów

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)