Dekoracje wielkanocne 2022 - pomysły i inspiracje na święta

Dekoracje na Wielkanoc 2022 fot. Adobe Stock, sonyachny
Dekoracje wielkanocne 2022 to przede wszystkim powrót do natury. Dominują naturalne, eleganckie kolory, pastele i ciepłe dodatki. Pojawia się sporo drewnianych elementów i ozdób robionych z włóczki lub sznurka. Niektórzy wybierają styl glamour i sięgają po czarno-białe dodatki z elementami złota.
/ 31.03.2022 10:15
Dekoracje na Wielkanoc 2022 fot. Adobe Stock, sonyachny

Dekoracje wielkanocne 2022 – na co stawiamy w tym roku? W okresie świątecznym stale zmieniają się trendy, jeśli chodzi o dekorowanie mieszkania. Istnieją oczywiście stałe elementy gry, takie jak pisanki, zajączki i palmy, ale każdego roku możemy lekko zmodyfikować tradycje i nadać im współczesny charakter. Jak będzie w tym roku?

Spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę?
  2. Dekorowanie pisanek
  3. Robótki ręczne
  4. Drewniane elementy
  5. Kartki wielkanocne

Dekoracje wielkanocne 2022: na co zwrócić uwagę?

W ostatnich latach dekoracje na Wielkanoc stają się coraz mniej pstrokate. Kolorowe zajączki i szalenie ozdobione pisanki ustępują miejsca stonowanym kolorom. W social mediach i stronach z inspiracjami dominują biele, beże i pastele. W wielu domach i mieszkaniach dominuje styl glamour – kolorowe dekoracje ustępują tym w odcieniach czerni i bieli, ze złotymi lub srebrnymi elementami. Popularność w ostatnich latach zyskują robótki ręczne – wszelkie rzeczy wykonane z włóczki, na szydełku czy z formie makramy.

Dekorowanie pisanek

Pisanki od lat dekorujemy na wiele sposobów. Możemy postawić na klasykę i sięgnąć po kolorowe farbki i naklejki albo dać się ponieść fantazji i użyć włóczki. Plecione “sweterki” dla pisanek są w 2022 roku bardzo popularnym trendem. To też świetny sposób na spędzenie czasu np. z babcią lub ciocią, które nauczą nas wyplatać ciekawe wzory.

Popularne jest także malowanie jajek farbkami olejnymi czy akwarelami, a także przyklejanie na nich ozdób z bibuły, cekinów, kolorowych piórek czy filcowych elementów. Można także kupić jajka styropianowe i ozdobić je kolorowymi przypinkami.

dekoracje wielkanocne 2022 pisanki
fot. Pisanki w sweterku/Adobe Stock, lcrms

Dekoracje wielkanocne 2022: robótki ręczne

Tej Wielkanocy postaw na plecione ozdoby. Możesz je kupić lub zrobić samodzielnie. Oprócz sweterków na pisanki popularne są także plecione z włóczki koszyczki lub specjalne dekoracyjne podstawki na jajka i wielkanocną trawę. W aranżacjach dekoracji wielkanocnych nie można zapomnieć także o roślinach, które kwitną w kwietniu – to przede wszystkim:

  • hiacynty,
  • krokusy,
  • narcyzy,
  • szafirki,
  • tulipany.

Dekoracje wielkanocne 2022
fot. W tym roku warto postawić na drewniane elementy i wiosenne kwiaty /Adobe Stock, Fattyplace

Dekoracje wielkanocne 2022: drewniane elementy

W ostatnich latach zdecydowanie dominuje powrót do natury. Nie tylko stawiamy na stonowane odcienie, ale także na naturalne elementy w domu. Coraz częściej na wielkanocnym stole czy na szafkach w mieszkaniu pojawiają się drewniane zajączki, pisanki czy dekoracyjne podstawki na jajkaZwykle zrobione są one ze sklejki i jedynie imitują drewno, ale tworzą w mieszkaniu ciepły, domowy klimat. Drewniane mogą być także pisanki.

Jaką kartkę wielkanocną wybrać w 2022 roku?

Tradycja wysyłania kartek wielkanocnych wciąż jest popularna, szczególnie u osób, które mają bliskich za granicą lub na innym końcu Polski. Choć w sklepach można kupić gotowe kartki, zdecydowanie warto zrobić je samodzielnie. Do przygotowania kartki wielkanocnej możesz użyć filcu, papieru o różnych kolorach i fakturach, a także wszelkich naklejek, cekinów i sznurków. Niektórzy przyklejają także elementy imitujące drewno. Od wielu lat popularne są także kartki z wyszywanym wzorem na środku.

kartka wielkanocna 2022
fot. Ręcznie robiona kartka wielkanocna/Adobe Stock, svetlana_nsk

Czytaj także:
Jajka drapane
Czym się różnią kraszanki i pisanki
Jak zrobić palmę wielkanocną

Redakcja poleca

REKLAMA