Mała łazienka w loftowym stylu fot. Adobe Stock

Metamorfoza małej łazienki w stylu PRL. Zmieniła się we wnętrze w loftowym stylu

Remont małej łazienki to wyzwanie zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy urządzić ją w ciemnych kolorach. W tym niewielkim pomieszczeniu znalazło się nawet miejsce na przestronny prysznic.
Małgorzata Machnicka / 26.04.2021 11:36
Mała łazienka w loftowym stylu fot. Adobe Stock

Małe łazienki nie są łatwe do urządzenia. Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby znalazło się w niech miejsce na wszystkie niezbędne sprzęty. Prezentujemy metamorfozę naprawdę maleńkiej łazienki, która lata świetności ma już dawno za sobą. Stare kafelki i różowa armatura są nie tylko zniszczone, ale również  niemodne.

Projektanci zaaranżowali ją tak, że powstała niezwykle zgrabna łazienka w loftowym stylu. Znalazło się w niej miejsce na duży, przestronny prysznic, sedes, kaloryfer i wygodną umywalkę z szafką.

Metamorfoza małej łazienki

Stare płytki zostały całkowicie zerwane. Położono ciemnoszary gres zarówno na podłodze jak i ścianach, dzięki czemu przestrzeń optycznie się powiększyła. Ściany dodatkowo zostały urozmaicone paskiem jaśniejszego dekoru i nieregularnej fakturze.

Zlikwidowano brodzik pod prysznicem - to pierwszy krok to tego, żeby łazienka stała się nie tylko bardziej nowoczesna, ale również bardziej przestronna. Prysznic został oddzielony od pozostałej części rewelacyjną i szalenie modną przeszkloną ścianą z czarną, metalową ramą.

Pod niewielką kamienną umywalką o obłym kształcie została zaprojektowana niewielka szafka, w której można schować wszystkie niezbędne w łazience drobiazgi jak kosmetyki czy ręczniki.

Uwagę zwraca podświetlone lustro o ciekawym kształcie, które optycznie powiększa przestrzeń i nadaje łazience wyjątkowego charakteru. Z powodzeniem możesz je również zastąpić okrągłym lustrem, które jest jednym z najmodniejszych dodatków do łazienki w 2021 roku.

Mimo że łazienka jest mała i zastosowano w niej ciemne kolory, to biała armatura, srebrne krany i ciepłe światło nadaje jej przytulności. 

Czytaj także:
Płytki cegiełki - nowy trend łazienkowy 2021
Jakie kwiaty do łazienki bez okna?
Te łazienki to wnętrzarski hit Instagrama