Mała łazienka w loftowym stylu fot. Adobe Stock

5 najładniejszych (małych) łazienek w loftowym stylu. Te wnętrza inspirują

Marzysz o loftowej łazience? Możesz ją urządzić nawet w bloku. Wystarczy starannie połączyć ze sobą wzory i materiały, aby uzyskać industrialny klimat.
Małgorzata Machnicka / 22.04.2021 14:52
Mała łazienka w loftowym stylu fot. Adobe Stock

Loftowy, czyli industrialny styl to jeden z głównych trendów w urządzaniu łazienki w 2021 roku. Czym się charakteryzuje? Oparty jest na ciemnych, stonowanych kolorach - dominująca jest czerń, ale pojawia się także szarość, biel oraz butelkowa zieleń. Całość urozmaicona jest drewnem, przeszkleniami i wszechobecnym metalem.

Jednym z najważniejszych dodatków do łazienki w loftowym stylu jest okrągłe lustro, które nierzadko zajmuje nawet całą ścianę. Myślisz, że industrialny styl nie sprawdzi się w małej łazience? Zobacz te aranżacje!

Łazienka w loftowym stylu w 2 kolorach

W tej małej łazience połączono ze sobą tylko dwa kolory - biel i czerń, który urozmaicono drewnem - płytki imitujące drewno pojawiły się na dwóch ścianach - od podłogi do sufitu. W kontraście do nich pojawiły się heksagonalne kafelki - na ścianach i podłodze.

Świetnym zabiegiem jest wykorzystanie ich również przy brodziku prysznica, dzięki temu całość jest spójna.

Łazienka w loftowym stylu z lastryko

Wzór lastryko, który jest jednym z głównych trendów w aranżacji wnętrz w roku 2021, bardzo dobrze komponuje się w ciemnych, loftowych wnętrzach.

Nie bójmy się kłaść ich również na ścianie - w towarzystwie złotych i czarnych elementów wyglądają niezwykle stylowo. W niewielkich łazienkach warto postawić na przeszklony prysznic, który optycznie nie zajmuje wolnej przestrzeni.

 

Łazienka w loftowym stylu w szarościach

W tej niewielkiej łazience zmieściło się dosłownie wszystko, nawet suszarka bębnowa. Wrażenie większej niż w rzeczywistości przestrzeni zapewnia zastosowanie tych samych płytek na podłodze i suficie - wszędzie jest to szary gres.

Przy tak neutralnych płytkach można zaszaleć z detalami - szklane, oświetlone półki na drobiazgi wyglądają bardzo designersko.

Łazienka w loftowym stylu z marmurem

Zaraz obok lastryko, równie dobrze wpisującym się wzorem w loftowe wnętrza jest marmur (albo jego imitacja). W tej łazience wykorzystano czarną wersję, która pojawiła się na ścianach i podłodze.

W ciemnych wnętrzach niezwykle ważna jest gra światłem - poza lampami sufitowymi oświetlone jest również lustro.

Łazienka w loftowym stylu w jaśniejszej wersji

Industrialna łazienka może mieć swoje jaśniejsze oblicze. Na ścianie i podłodze zastosowano bardzo podobne płytki cegiełki, jednak te na podłodze są jasnoszare i zostały ułożone w jodełkę, a te na ścianie są czarne i ułożone zostały pionowo.

Świetnym dodatkiem jest złota armatura o matowym wykończeniu. To łazienka, która łączy w sobie styl loftowy i glamour.

Czytaj także:
Te piękne łazienki to hit Instagrama
Jakie kwiaty do łazienki bez okna?