Modna łazienka 2021 fot. Adobe Stock

Płytki cegiełki - trend, który odmieni każdą łazienkę. Sprawdza się nawet w bardzo małych pomieszczeniach

Jednym z najmodniejszych trendów w 2021 roku są ceramiczne płytki - matowe lub szkliwione układane pionowo lub w jodełkę. Ten jeden trik niesamowicie odmienia wnętrze.
Małgorzata Machnicka / 30.03.2021 09:19
Modna łazienka 2021 fot. Adobe Stock

Jednym z najważniejszych trendów kilku ostatnich sezonów w urządzaniu łazienki były białe matowe albo błyszczące płytki w kształcie cegiełek. Były układane, z ciemną fugą aż do samego sufitu. Później, trend nieco ewoluował. Białe cegiełki zaczęto układać tylko do wysokości umywalki lub nieco wyżej.

Wśród najważniejszych wnętrzarskich trendów w urządzaniu łazienki na rok 2021 nadal pozostają płytki cegiełki, ale układane pionowo albo w jodełkę, dokładnie tam samo jak parkiet. 

Najmodniejsze są te szkliwione w oryginalnych kolorach - fioletowym, bordowym, granatowym i ciemnozielonym. Tylko spójrz na nasze aranżacyjne zdjęcia - taki sposób układania płytek odmienia łazienkę.

Zielone płytki cegiełki w nad umywalką w łazience
fot. Zielone płytki cegiełki/Adobe Stock

W jakich łazienkach sprawdzą się płytki cegiełki?

Płytki układane pionowo lub w jodełkę sprawdzą się nawet w bardzo małych łazienkach. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, aby dodatkowo nie zmniejszyć optycznie wnętrza i zachować równowagę.

  • Jeśli masz niewielką łazienkę - postaw na jasne płytki (mogą być z ciemną fugą) na jednej ze ścian.
  • Jeśli masz łazienkę wąską - ułóż płytki do wysokości 120-140 cm.
  • W dużych łazienkach warto postawić na płytki ciemniejsze lub nasycone kolory - hitem są granatowe, ciemnozielone i fioletowe.

Płytki cegiełki ułożone pionowo
fot. Niebieskie płytki cegiełki/Adobe Stock

Uwaga, to jeden z tych trendów, które nie powinny pojawiać się na wszystkich ścianach - zrobi się zbyt wielki miszmasz i trudno będzie dobrać podłogę oraz inne elementy wyposażenia. Pionowe lub w jodełkę ułożone płytki najlepiej prezentować się będą na jednej ze ścian np. ta z umywalką.

Warto zaaranżować ją w taki sposób, by stała się elementem dekoracyjnym wnętrza. Zawieś na niej lustro w ozdobnej np. złotej ramie lub lampy ze szklanym kloszem.

Płytki cegiełki nad wanną ułożone w jodełkę
fot. Płytki cegiełki ułożone w jodełkę/Adobe Stock

Gdzie kupić kolorowe płytki cegiełki?

Białe płytki kupisz bez większego problemu w każdym markecie budowlanym w cenie już od 40 zł za m2. Te kolorowe do niedawna dostępne były głównie w kolekcjach włoskich i hiszpańskich producentów.

Teraz znajdziesz je również w ofercie polskich marek - Paradyż czy Tubądzin. Ceny zaczynają się od 70 do nawet 120 złotych za m2.

Białe płytki cegiełki ułożone w jodełkę
fot. Białe płytki cegiełki ułożone w jodełkę/Adobe Stock

Czarne płytki cegiełki w dużej łazience/
fot. Czarne płytki cegiełki w dużej łazience/Adobe Stock

Więcej domowych inspiracji:
Najmodniejsze kolory ścian na rok 2021
Kuchnia z wyspą - najmodniejsze aranżacje