Kuchnia loft - jak urządzić kuchnię w loftowym stylu? Inspiracje i porady

Kuchnia loft najlepiej prezentuje się w dużym, dobrze doświetlonym pomieszczeniu. Utrzymana jest w stonowanej kolorystyce urozmaiconej elementami drewna i metalu.
Małgorzata Machnicka / 02.07.2021 04:44

Kuchnie loft stają się coraz popularniejsze. W pomieszczeniu dominującą rolę odgrywają fronty kuchenne - gładkie, bez dodatkowych ozdób, z frezami zamiast uchwytów. 

Kuchnia w stylu loft powinna być oszczędna w formie - stworzona na bazie mebli o prostych kształtach i dobrze zaprojektowanych dodatków. Zajrzyj do naszej galerii, w której znajdziesz 9 modnych kuchni w stylu loft.

Spis treści:

  1. Meble do kuchni loft
  2. Oświetlenie loft
  3. Mała kuchnia w stylu loft

Meble do kuchni loft

Gamę kolorystyczną mebli w stylu loft warto ograniczyć - wybierz maksymalnie 3 kolory, których będziesz się ściśle trzymać. Najlepiej działać na zasadzie kontrastu np. biel połącz z szarością i czernią albo beż z drewnem i czernią.

Uwaga. Kuchnie industrialne lubią się z mocnymi kolorami pod warunkiem, że będzie to jedna nasycona barwa. Jeśli wybierzesz czerwień, niech towarzyszą jej dwa stonowane kolory.

Szafki w stylu loft

Pokutuje przekonanie, że kuchnia loftowa to czarna kuchnia. Niekoniecznie. Istnieją świetne industrialne aranżacje z wykorzystaniem wyłącznie jasnych frontów szafek (w zestawieniu z drewnianą podłogą i złotymi elementami). 

Szafki loftowe to te bez dodatkowych zdobień, najczęściej z frezami zamiast uchwytów. Najczęściej wybierane są te o matowym wykończeniu, ale zdarzają się również aranżacje z błyszczącymi frontami.

Półka loft do kuchni

Szalenie modne są podwieszane metalowe czarne półki, najczęściej montowane tuż nad wyspą kuchenną, nie tylko urozmaicają przestrzeń, ale również (jeśli nie przede wszystkim) są dodatkowym miejscem do przechowywania - świetnie wyglądają powieszone na niej garnki, kieliszki, narzędzia kuchenne albo zioła w doniczkach. 

Krzesła w stylu loft

Loftowe krzesła do kuchni to najczęściej te metalowe lub drewniane. Coraz popularniejsze jednak stają się te tapicerowane (szczególnie hokery) np. z welurowym obiciem (koniecznie z oparciem) i czarnymi lub złotymi nogami. 

Oświetlenie w stylu loft

Loftowe lampy są niezwykle popularne, bo pasują nie tylko do industrialnych kuchni. Często wykorzystywane są również w aranżacji pomieszczeń w stylu boho i stylu eklektycznym.

Oświetlenie w stylu loft to przede wszystkim lampy o metalowych kloszach, najczęściej czarnych i srebrnych. Możesz zdecydować się na jedną wielką lampę nad stołem albo kilka mniejszych punktów oświetleniowych.

Jak urządzić małą kuchnię w stylu loft?

Styl loft, choć najlepiej prezentuje się w dużych pomieszczeniach, to wcale nie jest powiedziane, że nie da się go zaaranżować w niewielkich wnętrzach.

Na co musisz uważać? Przede wszystkim na kolory - w małej kuchni w stylu loft unikaj nadmiaru czerni - najlepiej zestawić ją z drewnem i bielą. Warto również stawiać na gładkie materiały - ściana z cegły ani marmurowe blaty się nie sprawdzą -  za to blat z konglomeratu i beton na ścianie jak najbardziej.

Kuchnia loftowa w bloku

Kuchnię loft możesz również zaaranżować w bloku. Przed rozpoczęciem projektowania warto się zastanowić czy nie wyburzyć jakiejś ze ścian i nie połączyć kuchni z salonem - mała kuchnia z wyspą otwarta na salon daje większe pole do popisu i więcej pomysłów aranżacji. 

Czytaj także:
Różowa kuchnia - zobacz najpiękniejsze aranżacje
Biała kuchnia z drewnianym blatem - najpiękniejsze wnętrza
Jak urządzić kuchnię w rustykalnym stylu?

Redakcja poleca

REKLAMA