Wnętrze w loftowym stylu

Zobacz, jak możesz je zaaranżować!
Moda na lofty dotarła do Polski z Zachodu już kilkanaście lat temu. Stare fabryki, zakłady i inne poprzemysłowe obiekty służą teraz jako ekstrawaganckie mieszkania dla znudzonych tradycyjnymi wnętrzami koneserów.

Do największych atutów tego typu mieszkań należy z pewnością ogromna, niczym nie zakłócona przestrzeń dająca spore możliwości aranżacyjne. Charakterystyczną cechą takich pomieszczeń jest brak ścian działowych, duże, często w niestandardowych kształtach okna, ściany z cegły, betonowe, niewykończone podłogi oraz widoczne elementy instalacji. Wysokie sufity umożliwiają zastosowanie antresoli i wszelkiego rodzaju lamp, również tych bardzo dużych.

Wybierając materiały do wykończenia pamiętajmy, by dobrze współgrały z surowością i prostotą industrialnego wnętrza. Zrezygnujmy z bogatych zdobień i dużej ilości dodatków. Skupmy się raczej na ascetycznej formie i wysokiej jakości materiałach. Dobrym rozwiązaniem będzie cegła, beton, metal, szkło i zimna kolorystyka.

Na podstawie mat. prasowych: Homebok.pl

Zobacz, jak możesz zaaranżować wnętrze w loftowym stylu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
mozna też postawić na upiekszenie ścian panelami imitującymi beton aby sie nie babrac z samym betonem. Ja np. takie zamówiłam dzięki phoenix distribution i jetsem zadowolona bo marka panespol naprawde przykłada wielka wage do tego aby to wygladalo mega:)