Mała i sprytna - nowoczesna łazienka

Poszukujesz ciekawych inspiracji do niewielkiej łazienki? Zastanawiasz się jak ją optycznie powiększyć, by nabrała dodatkowego metrażu i niespotykanego designu? Mała łazienka nie musi przytłaczać i szpecić. Oto najciekawsze propozycje małych, a za to jakich sprytnych aranżacji łazienkowych.

Poszukujesz ciekawych inspiracji do niewielkiej łazienki? Zastanawiasz się jak ją optycznie powiększyć, by nabrała dodatkowego metrażu i niespotykanego designu? Mała łazienka nie musi przytłaczać i szpecić. Oto najciekawsze propozycje małych, a za to jakich sprytnych aranżacji łazienkowych.

mala łazienka

Fot. Freshome.com

Łazienka to miejsce w którym powinniśmy w pełni czuć się swobodnie i komfortowo. Pamiętajmy, że projektując łazienkę musimy umiejętnie zapanować nad przestrzenią. Nawet jeśli jest jej stosunkowo nie wiele, co niestety jest często spotykane (szczególnie w mieszkaniach w bloku) przyda się odrobina dystansu i świeżego spojrzenia na nowy wizerunek naszej łazienki. To wnętrze powinno być przede wszystkim wygodne, funkcjonalne i praktyczne. Nie zapominajmy również, o jej wyglądzie i stylu jaki chcielibyśmy uzyskać. Jest wiele elementów, które pozwolą nam swobodnie lawirować łazienkową przestrzenią. W przedstawionych poniżej propozycjach możemy przekonać się, że to właśnie jej kolor, deseń, schowki, sprytne zestawienie luster czy światła pozwoli dowolnie modyfikować łazienkę bez obawy na przytłoczenie czy chaos.

 

Klasyczny deseń

Co szczególnego jest w tych łazienkach? Moim zdaniem przede wszystkim subtelne zestawienie drobnych kafli kontrastujących ze śnieżną bielą mebli. Nawet jeśli projekt zakładał kafelki, które na pozór mogły by dodatkowo napełnić nam wnętrze, to w połączeniu z jasną armaturą łazienkową tworzy przyciągający dla oka zestaw.

aranżacje małej łazienki w szarościach

Fot.v23.org, freshome.com

 

Moc koloru w łazience

Oto łazienki, które wręcz elektryzują kolorem. Ich styl opiera się na barwie, która z czysta przyjemnością wizualnie uporządkowuje nam wnętrze. Mocny kolor może subtelnie powiększyć łazienkę. Zadba również o to, by to właśnie na nim skupić wzrok, nim zaczniemy detal po detalu analizować przestrzeń w jakiej się znaleźliśmy. Dodatkowo, jeśli kolor będzie przywoływał na myśl przyjemne chwile, sprawi, ze nawet w małej łazience będziemy czuć się komfortowo i wygodnie.

mała łazienka w kolorowej odsłonie

Fot. Freshome.com

 

Wrażenie "sterylności"

Jeśli łazienka to nie tylko pomieszczenie, gdzie znajdziemy wannę, toaletę i umywalkę, ale również wiele niezbędnych drobiazgów, bez których trudno nam się obejść, dobrze jest zastosować odpowiedni balans między wyposażeniem, a przeważającym stylem. Tutaj doskonale sprawi się śnieżna biel w która wręcz wtapia się armatura i podstawowe wyposażenie łazienkowe.

mała łazienka

Fot. Freshome.com

 

Ścienne modyfikacje

Nowoczesne rozwiązania mogą okazać się niesamowicie zbawienne, szczególnie dla małych wnętrz. W tym przypadku ściana "ratuje" nam łazienkę. Jedna propozycja zakłada duże przestrzennie rozlokowane kafle wręcz wtopione w ścianę kontrastujące z szarością marmuru, który doskonale podkreśla jej walory i znaczenie. Druga propozycja przedstawia zastosowanie podziału łazienki. Ta "sama" ściana oddziela prysznic od umywalki. Pomysłowe i bardzo praktyczne. Wizualnie przestrzeń nabiera na znaczeniu.

rozwiązania do małych łazienek

Fot. Freshome.com

 

Sprytne rozwiązania

Jeśli ścianie zostanie nadana dwutonowość, która otrzymamy po przez zestawienie tynku strukturalnego lub kafli z gładką ścianą sprytnie wydzieli nam przestrzeń. Nawet skosy w łazience można pomysłowo wykorzystać na jej korzyść. Tak wykorzystany skos, przy którym znajdzie się np. wanna to doskonałe rozwiązanie, aby podkreślić przyjemność płynącą w porannej kąpieli oraz rozświetlenia wnętrza tak, aby każdy kąt został odpowiednio zaakcentowany.

klasyczna mała łazienka

Fot. goodshomedesign, familyhandyman.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
gdzie można kupic taka wanne????
/6 lat temu
oj ta wanna :) rozmarzyliśmy się :)
/6 lat temu
Wszystkie bardzo ładne :)