Triki powiekszające wnętrze

Większość uważa, że nadmiar dodatków w małym wnętrzu może je przesadnie zatłoczyć. My tymczasem przedstawiamy sposoby, aby sprytnie wykorzystać potencjał jaki posiadają detale i wszelkie dodatki dekoracyjne, by szybko i sprawnie powiększyć każde wnętrze!
/ 07.05.2013 07:51

Większość uważa, że nadmiar dodatków w małym wnętrzu może je przesadnie zatłoczyć. My tymczasem przedstawiamy sposoby, aby sprytnie wykorzystać potencjał jaki posiadają detale i wszelkie dodatki dekoracyjne, by szybko i sprawnie powiększyć każde wnętrze!

6 praktycznych dodatków do małego wnętrza

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić małe wnętrze, nie zapominaj, że kluczowym elementem wystroju będą odpowiednio dobrane meble, dodatki, kolory oraz sprytnie rozlokowane oświetlenie.
Wydawało by się iż na małym metrażu mamy nie wielkie pole manewru.

Tymczasem diabeł tkwi w szczegółach i to one właśnie pomogą zaaranżować pokój tak, aby nie burząc ścian, dodać mu przestronności i wizualnej lekkości, chodzi przecież o to, aby wydobyć maksimum przestrzeni z małego pokoju.

Warto wiedzieć: Kreowanie charakteru wnętrz światłem

3 złote zasady aranżacji małych przestrzeni:

1. Żadne dodatki dekoracyjne nie przyniosą oczekiwanego efektu, jeśli w pomieszczeniu będzie bałagan, dlatego warto zacząć od generalnych porządków i odpowiedniej selekcji rzeczy użytkowych.

2. Pamiętaj, aby zestawiać meble czy dekoracje tak aby w jakiś sposób były ze sobą powiązane. Może być to kolorystyczny akcent, ciekawy wzór czy fason. To pozwoli zachować harmonię wnętrza i tym samym "uspokoić" rozbiegany wzrok, który skupi się na tym na czym powinien.

3. Pamiętaj o umiarze. Tyczy się to wszystkiego, bez względu na wielkość. Unikniesz dzięki temu przesytu i zyskamy na przestrzeni.

To pomoże nam powiększyć każde wnętrze:

 

Szklane dodatki do wnętrza

Do małego wnętrza doskonale dopasuje się praktycznie każdy element wykonany ze szkła lub przezroczystego tworzywa. Wręcz wtopią się w otoczenie. Taki "niewidoczny" mebel zagwarantuje nam ład i czystość przestrzeni, a ich bezbarwność pozwoli na zastosowanie we wnętrzu mocnego akcentu kolorystycznego, zarówno w dodatkach jak i dekoracjach. Dzięki temu wnętrze nabierze nowoczesnego i awangardowego designu.

szklane meble

szklany stół

Fot. szafabezdnajoanny.blogspot, tumblr.com

 

Niezwykła moc lustra

Lustro to nie tylko ważny element ze względu na swoją pierwotną funkcję. To również niezbędny element dekoracyjny w małych wnętrzach. Umiejętnie ulokowany (np. przy stole) doda salonowi lekkości i przestronności. Unikaj luster z masywną, ciężką ramą lub w mocnych, ciemnych kolorach, aby nie psuć zamierzonego efektu. To świetny sposób na sprytne oszukanie metrażu.

lusto powiększające pokój

jak powiększyc pokój lustrem

Fot. placesinthehome, megliolabeal, styleathome.com

 

Siła detalu i koloru

Każdy element mieszkania ma moc do jego powiększania lub pomniejszania. Aby wnętrze zyskało na przestronności, warto postawić np. na fotel w przyjemnym dla oka kolorze, w którym będziesz czuć się komfortowo. Będzie również świetną dekoracją skutecznie przyciągającą wzrok. Aranżując małą przestrzeń, warto również wziąć pod uwagę powierzchnię mebli czy podłogi.

krzesła do małego pokoju

Triki powiekszające wnętrze

Fot. swiftsorchids, timthumb.php.com

Polecam zrezygnować z masywnych dywanów czy ciemnych paneli na rzecz jasnej, błyszczącej podłogi oraz mebli, które sprawnie odbijają światło, przyczyniając się tym samym do powiększenia pokoju.

 

Pomysłowa tapeta

Tapeta wraca do łask. Po latach stagnacji i znienawidzenia, czas odświeżyć jej design i zastosować ją w małych pomieszczeniach. Tym bardziej, że bogactwo fasonów i kolorów bywa często zaskakujące. Dzięki odpowiednio dobranej tapecie (lub fototapecie) można bez trudnu nadać wnętrzu kilkanaście centymetrów i stworzyć ciekawy element dekoracyjny.

Ciekawe rozwiązanie:Tapeta od kangura - Kangaroo Pouch Wallpaper

Tapety powiekszające wnętrze

Fot. aldovega, homeinnen.com

Redakcja poleca

REKLAMA