Szokujące meble - top 10

Oryginalna aranżacja wnętrza wymaga czasem nietypowych rozwiązań np. mebli o niepowtarzalnym charakterze i unikalnym kształcie. Oto sposób na ożywienie każdego wnętrza - wyjątkowe meble dla wyjątkowych domowników!
/ 29.06.2013 06:36

Oryginalna aranżacja wnętrza wymaga czasem nietypowych rozwiązań np. mebli o niepowtarzalnym charakterze i unikalnym kształcie. Oto sposób na ożywienie każdego wnętrza - wyjątkowe meble dla wyjątkowych domowników!

Szokujące meble - top 10

Fot. splashnology.com

W erze konsumpcjonizmu nabywamy coraz więcej rzeczy, które muszą czymś się wyróżniać. Nowoczesne mieszkanie to miejsce, w którym powinny dominować ciekawe i niepowtarzalne meble i dekoracje. Nie zapominajmy jednak, aby pełniły również należytą funkcję użytkową. Jeśli decydujemy się na takie meblarskie rozwiązania, warto wziąć pod uwagę, iż mnogość takich designerskich przedmiotów może tworzyć wrażenie chaosu i zaburzać całą koncepcję aranżacyjną, dlatego warto postawić na wnętrza minimalistyczne.

Oto top 10 nieszablonowych mebli, które koniecznie musisz zobaczyć!

 

Meble typu ghost

To futurystyczna wizja mebli zamknięta w szklanej formie. W efekcie powoduje dość dramatyczne uczucia lęku, a niekiedy nawet obrzydzenia, szczególnie w przypadku krzesła, ponieważ ich wnętrze wykonane jest z tworzywa, które w nocy sprawia przerażające wrażenie iluzji w 3D.

Szokujące meble - top 10

Fot. uniquefurnituredesign.net.com

 

Mebel nieźle wygięty

Mebel niezwykły, ponieważ dość odczuwalnie przekrzywiony. Jego nietypowa konstrukcja sprawia, że mimo klasycznego wykonania, zamysł projektanta był dość nietuzinkowy. Mimo swojej oryginalności, wynikającej z harmonijkowego kształtu, nadal spełnia swoją funkcję, choć w górnej części, przedmioty w niej umieszczone, mogą być w lekkim nieładzie. Dobrze jest ulokować go w miejscu dość przestrzennym. Ten regał musi mieć przestrzeń!

Szokujące meble - top 10

Fot. boredpanda.com

 

Mebel zlany ze ścianą

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to regał zupełnie zwyczajny, przeciętny. Tym czasem regał staje się integralną częścią ściany. Wieczorową porą, dzięki nietypowemu wykonaniu sprawia wrażenie niczym nieograniczonej głębokości. Jakby skrywał w sobie tajemnicze miejsce. Trochę przerażające, lecz ciągle intrygujące!

Szokujące meble - top 10

Fot. demilked. com

 

Podejrzana komoda

Dlaczego podejrzana? Przecież mebel nie może być w żaden sposób "podejrzany". A jednak! Oto komoda, która swoją nietypowością skrywa całe przestrzenie tajemniczych schowków, do których tak naprawdę, nie wiadomo jak się zabrać. Sprytne, ale chyba za mało praktyczne.

Szokujące meble - top 10

Szokujące meble - top 10

Fot. demilked. com

 

Dwuznaczna lampa

Lampa to zestaw obowiązkowy każdego mieszkania. Jest to rzecz, której funkcjonalności nie trzeba tłumaczyć. Jednak z pewnością właściciele lamp o takim kształcie będą mieli nam wiele do powiedzenia. Lampa z kobiecym popiersiem i charakterystycznie oświetlającymi główne punkty żarówkami, może być zabawna, lecz dla wielu lekko niestosowna. Jak kto lubi. Moim zdaniem jest mocno kontrowersyjna. Dla fanów kuchennych rewolucji projektanci stworzyli mniej kontrowersyjną, lecz nadal bardzo oryginalną lampę o owalnym kształcie rozbitego jajka - wręcz stworzona do kuchni.

Szokujące meble - top 10

Szokujące meble - top 10

Fot. demilked.com

 

Regał konkretnie zakręcony

Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. W porównaniu z powyższymi modelami, ten mebel jest jednak wyjątkowo grzeczny, choć odrobinę zakręcony. Aż prosi się, aby stał się centralnym rezydentem w mieszkaniu.

Szokujące meble - top 10

Fot.splashnology.com

 

Regał podświetlany

Regał wybitnie uroczy. Stylizowany na wzór interpunkcyjny. Odpowiedni dodatek do przestronnego wnętrza, koniecznie przy kanapie. Mnogość barw wzbudza zainteresowanie. Obawiam się jednak, że główne światło skierowane np. na wypoczynek może odzwierciedlać wrażenie dość solaryjne i ciut oślepiać. Jak dla mnie -  mało praktyczne i kompletnie nie energooszczędne!

Szokujące meble - top 10

Fot. beautifullife.com

 

Metaliczna kanapa

Oto coś dla fanów futurystycznego wnętrza, którzy stawiają na wyraziste dodatki. Szczególnie te mocno zaskakujące! Niestety, moim zdaniem owa sofa przez swoją masywność i specyficzny powiewem zimna, które z niej emanuje, jest mocno przytłaczająca. Ten metaliczny mebel z pewnością robi piorunujące wrażenie, ale kompletnie nie nadaje się do wnętrz, w których są małe dzieci, szczególnie takie rozbrykane. Istnieje spore ryzyko ześlizgnięcia się z niej... no i kto to będzie czyścił?

Szokujące meble - top 10

Fot. splashnology.com

 

Ryzykowne łóżko w kształcie muszli

Romantyczne a nawet i bajeczne! Takie jest właśnie łóżko w kształcie muszli. Tu niestety koniec komplementów. Dlaczego jednak zostało zaliczone do tych najbardziej szokujących? Głównie przez swoją masywność, fikuśny kształt i obawę przed zatrzaśnięciem! Mechanizm podtrzymujący wieczko muszli napawa obawą co do swojej stabilności. Noc w takim łóżku można śmiało zaliczyć do snu okraszonego wysokim ryzykiem!

Szokujące meble - top 10

Fot. tumblr.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/12.01.2017 19:37
przydała by mi się któaś z tych oryginalnych szafek na ścianie, którą pomalowałem strukturą beton farb magnat - powstałaby mega hipsterska przestrzeń :)
/04.10.2016 17:39
niektóre wyglądają bardzo fajnie, jak chociażby regał który od razu daje światło do czytania, ale część jest zdecydowanie zbyt ekstrawagancka jak dla mnie, sama bardzo lubię oryginalne meble i długo szukałam takich które nadadzą wnętrzu fajny charakter aż ostatecznie znalazłam włoskie meble z italiastyle i nie dość, że są genialnie wykonane, z dobrych materiałów i precyzyjnie to naprawdę świetnie się prezentują
/06.02.2015 17:34
regał konkretnie zakręcony jest bardzo fajny. reszta mnie nie porywa.
POKAŻ KOMENTARZE (1)