Świece z efektem marmuru? To proste! Znamy trik, który zawsze się udaje

Świece z efektem marmuru fot. Adobe Stock, Сергей Федюнин, Screen Instagram @Westwing.pll
Akcesoria i dekoracje z marmurowym motywem są eleganckie i modne. Możesz samodzielnie przerobić zwykłe białe świece na marmurowe cuda.
Edyta Liebert / 18.06.2021 10:26
Świece z efektem marmuru fot. Adobe Stock, Сергей Федюнин, Screen Instagram @Westwing.pll

Nie ma osoby, która nie doceniałaby światła świec i klimatu, jaki dzięki nim buduje się we wnętrzu. Mogą być modnym dodatkiem, np. imitując marmurowe wykończenie. Jak to zrobić?

Możesz mieć klasyczną białą pościel, stolik z IKEI z brzozowej sklejki, geometryczny dywan z Sinsay czy lniane zasłony, a twoje wnętrze będzie wyglądać modnie i stylowo. W jaki sposób? Wszystko za sprawą dodatków.

Elegancki klimat stworzysz dzięki świecom, np. nakrapianym pastelami czy stawiając na parapecie lub komodzie tzw. twisted candle, czyli modną skręconą świecę wokół własnej osi.

Świece z efektem marmuru - prosty trik

Do wykonania świec z efektem marmuru wystarczy zestaw kilku białych świec oraz... ognia. Nie potrzebujesz niczego więcej, bo trik jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu, co widać na wideo.

  1. Zapal świecę, a drugą weź ostrożnie w dłoń.
  2. Płynnymi, naprzemiennie powolnymi i szybkimi ruchami obracaj świecę tak, by płomień zapalonej ją delikatnie muskał. Powinno to odbyć się sprawnie i zręcznie.
  3. Marmurkowa świeca nie musi wysychać - od razu umieść ją w świeczniku. Prawda, że proste?

Jeśli cenisz wnętrza, w których pojawia się marmurowy blat, stolik czy akcesoria, zachęcamy do przejrzenia inspiracji: 5 łazienek z marmurem w roli głównej - on nigdy nie wychodzi z mody.

Czytaj także:
Tapeta w łazience - zobacz najpiękniejsze aranżacje
Łazienki w loftowym stylu - jak ją urządzić?
Zobacz metamorfozę łazienki w stylu PRL

Redakcja poleca

REKLAMA