przytulny salon z kotem fot. screen Instagram @designsbykaran

Przytulny salon - 9 inspiracji z Instagrama

Zobacz nasze inspiracje: oto najlepsze pomysły na bardzo przytulny salon! Sprawdź!
Weronika Kwaśniak / 10.01.2017 05:59
przytulny salon z kotem fot. screen Instagram @designsbykaran

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Ale dla mnie bezapelacyjnie jest nim salon. To tutaj zazwyczaj toczy się życie rodziny - obecnie chyba już w niewielu mieszkaniach to pomieszczenie pełni wyłącznie funkcję reprezentacyjną i służy tylko do przyjmowania gości. Na ogół w salonie spędzamy większą część czasu, więc musi kusić przytulnością i sprzyjać relaksowi.

Specjalnie dla was zebrałam 9 najlepszych inspiracji z Instagrama. Te pokoje wyglądają tak zachęcająco, że z chęcią zaszyłabym się w nich na całą zimę!

1. Geometria i dużo zieleni

W ostatnich latach rośliny doniczkowe nie były zbyt "trendy". Coraz więcej z nas ma w domach wyłącznie kwiaty cięte lub storczyki, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Poczciwe paprotki, draceny czy bluszcze niesłusznie odeszły do lamusa. Rok 2017 to pora na ich powrót! Ten salon łączy w sobie nowoczesność (geometryczne wzory) z tradycją (duża ilość zieleni).

Jak przesadzać rośliny doniczkowe?

2. Duuużo poduszek

Mam wrażenie, że o przytulności danego pomieszczenia świadczy po prostu... duża ilość poduszek. Ta kanapa aż zaprasza do tego, by się w nich zakopać!

3. Kominek, wielki koc i kot

 

As the sun begins to set and the wind howls 🌬 outside, and the snow blows ❄️ and continues to fall🌨, it is time for a fire and some cozy blankets. ❄️. My cat Veto knows where it's at! It's been a quiet day here, finishing up some projects and feeling grateful for the simple things.❄️ Check out my stories for an amazing product that will make hanging decor items a breeze! Thanks for thinking of me friends. All of these ladies are amazing #onetofollow Pam @all_honeydesign for #widn hoping to take on a movie with hubs before he goes away for work tomorrow. Amanda @the.eclectic.abode for #cherishthisday always fearful for the happiness I've been granted.❄️ Nicole @myautumnfarmhouse for #styledsaturdaysigns does my key count? 🤔 #livingroom #livingroomdecor #sunroom #decor

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karan - Inside Out Designs (@designsbykaran)

Kominek to kolejny element, który świadczy o przytulności salonu. Oczywiście, nie zawsze jest możliwe posiadanie tego przedmiotu w swoim mieszkaniu. Szczęśliwcy, którzy mają kominki, potrzebują chyba jeszcze tylko ogromnego koca, mruczącego kociaka i kubka gorącej czekolady...

Jak zbudować kominek?

4. Eklektycznie

Mistrzowskie balansowanie na granicy kiczu. Nastrój tego salonu kreuje głównie... stara lub celowo postarzona ściana. Jak widać - nie tylko skandynawski minimalizm jest na czasie!
Co jest niezbędne w tym pomieszczeniu? Dużo ciepłego światła świec!

5. Kryształowy żyrandol

Taki żyrandol to moje niespełnione marzenie z dzieciństwa. Kto wie, może jeszcze je zrealizuję? Puszysty dywan i ogromne kotary w oknach tworzą niepowtarzalny klimat całości.

6. Szarość i róż

Uwielbiam połączenie szarości z pudrowym różem! Tutaj sprawdza się wręcz idealnie - gdyby w tym wnętrzu użyto innych kolorów, z pewnością nie prezentowałoby się aż tak przytulnie!

7. Staromodny piec i pierzaste kule

Piękny piec w stylu retro i pierzaste kule pod sufitem skradły moje serce! Minimalistyczne, drewniane półki idealnie wpisują się w klimat tej stylizacji. A szklane stoliki są bardzo modne od kilku lat!

8. W stylu boho

Gdzie skupić wzrok? Ten salon przytłacza ilością wzorów, kolorów i gadżetów, ale jednocześnie widać że każdy element aranżacji jest bardzo przemyślany. Duża ilość zieleni jest naprawdę na czasie!

9. Salon na poddaszu

 

New post on my blog • link in my bio #newpost #blogger #interior #deco #decor #decoration #home #homesweethome #homeinspo #livingroom #art

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Berengere_B (@bb_interior)

Mieszkania na poddaszu mają swój niepowtarzalny urok. Przez kilkanaście lat zamieszkiwałam taki pokój i muszę niestety przyznać, że przytulność ma swoją cenę - pomieszczenia położone pod dachem mają też sporo mankamentów. Latem jest w nich bardziej gorąco, a zimą chłodniej. Nie da się jednak zaprzeczyć, że salon ze zdjęcia prezentuje się świetnie!

Mieszkanie na poddaszu - plusy i minusy