Możesz zrobić projekt łazienki online. Za darmo lub za niewielką kwotę!

Projekt łazienki online - dzięki niemu stworzysz ładne i funkcjonalne wnętrze. Zrób go sama, z pomocą architekta wnętrz lub glazurnika.
Barbara Lasota / 3 tygodnie temu
Projekt łazienki online fot. Adobe Stock

Projekt łazienki online nie jest trudny do zrobienia. Zwłaszcza dzięki darmowym programom, opracowanym dla przeciętnej osoby, posługującej się komputerem. Kto pasjonuje się urządzaniem wnętrz, ten przy okazji, będzie się przy projektowaniu dobrze bawił. Warto zobaczyć i porównać programy  oferowane przez różne firmy. Przedstawiamy kilka z nich.

Projekt łazienki online – gdzie szukać

Wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło: projekt łazienki online. Znajdziesz w ten sposób programy do projektowania udostępnione np. przez: Villeroy & Boch, Leroy Merlin. To łatwe, intuicyjne programy, pozwalające zapisać projekt i modyfikować go. W poszukiwaniu programów do projektowania możesz także wchodzić na strony internetowe producentów płytek łazienkowych np.: Tubądzin, Paradyż, Cersanit, Opoczno. A także na strony marek  ceramiki łazienkowej: Koło, Geberit i sklepów z wyposażeniem łazienek: IKEA, Obi, Castorama, Leroy Merlin itp. Jeśli nawet firma nie oferuje programu do zrobienia projektu łazienki online, to znajdziesz tam dużo porad jak urządzić łazienkę. Mogą Ci się przydać.

Modne płytki łazienkowe - 7 trendów

Projektowanie łazienek online z Villeroy&Boch

Najpierw warto przeczytać porady zebrane w pięciu krokach, jak zrobić projekt łazienki online. Są też szczegółowo opracowane wskazówki do projektowania i film, który pokazuje, jak wygląda projektowanie. Jeśli masz problem z wybraniem stylu łazienki, poszukaj inspiracji na stronach z sugestiami, które także producent udostępnia. Możesz również obejrzeć przykładowe projekty łazienek wykonane przez architektów. Klika się w dowolny szablon i można łatwo dopasować łazienkę do indywidualnych upodobań. Efekt widać w 3D.
W każdej chwili możesz przejść do internetowego planera łazienki i szybko stworzyć projekt swojej łazienki. Określa się jej kształt, dopasowuje wymiary, wrysowuje okna, drzwi, dobiera urządzenia, meble, kolory.

Program Moja Łazienka marki Koło

W pobraniu programu do projektowania łazienki online pomaga tzw. asystent pobierania. Tu także, jak w każdym tego typu programie najpierw określa się kształt swojej łazienki, wymiary, kolory ścian i podłogi, nanosi się okna i drzwi. Projektując urządzenia sanitarne, wybieramy je z oferty marki Koło. Jeśli wirtualne  wnętrze nam się nie podoba, można nanosić poprawki, aż projekt łazienki online będzie zadowalający. Można go zapisać lub wydrukować. Można także skorzystać z przykładowych projektów udostępnionych przez producenta i modyfikować je.

Projektowanie łazienki z Obi

Obi nie oferuje programu do projektowania online dla swoich klientów. Ale projekt i wizualizację zrobi pracownik, jeśli dostarczysz mu wymiary łazienki. Pomoże dobrać płytki i skompletować całe wyposażenie.
Jeśli kupisz potrzebne materiały w Obi, zrobiony projekt łazienki online będzie kosztował symboliczną złotówkę. Jeśli zrezygnujesz z zakupów, koszt będzie wynosił 200 zł.

Program do projektowania firmy Tubądzin

Firma ta ma aplikację "Mobilny glazurnik". Dzięki niej można szybko wykonać wizualizację 3D różnych pomieszczeń tym także łazienki, i zobaczyć jaki efekt dadzą wybrane płytki ścienne i podłogowe. Umożliwia edytowanie projektu łazienki online i nanoszenie poprawek. Jak wskazuje nazwa, program jest dla  glazurników, którzy mogą projekt udostępniać swoim klientom.

Leroy Merlin oferuje Planer 3D

Ta firma również udostępnia łatwy program do projektowania łazienki online na swojej stronie internetowej. Nie wymaga on instalacji oprogramowania na komputerze. Dostępny jest z poziomu okna przeglądarki internetowej. Aby nauczyć się z niego korzystać, warto obejrzeć film instruktażowy. Jeśli mimo to ktoś nie będzie czuł się na siłach przygotować samodzielnie projekt, może to zrobić wspólnie z doradcą w sklepie.
Program umożliwia różne ustawienia sprzętów i dokonywanie wielu zmian. Także przygotowanie kosztorysu i listy zakupów, którą można wysłać online do sklepu.

Projekt łazienki online z Ceramiką Paradyż

Projekt łazienki online można zamówić u projektantów współpracujących z firmą Ceramika Paradyż - producentem płytek ceramicznych. Zamawia się przez stronę internetową, gdzie znajduje się odpowiedni adres e-mail. Czas oczekiwania jest krótki, wynosi 14 dni. Jeśli, realizując projekt, zakupisz płytki Ceramiki Paradyż przez internet (sklep.paradyz.com), w ciągu 4 tygodni od akceptacji projektu, wtedy nie zapłacisz nic za projektowanie.  A dokładnie -koszt projektu zostanie odliczony od rachunku za płytki. Jeżeli zrezygnujesz z zakupu płytek,wtedy koszt projektu łazienki online wyniesie 600 zł.

Zaprojektuj łazienkę z marką Cersanit

Na stronie internetowej grey.cersanit.com/s/zaprojektuj-lazienke znajduje się darmowy program do projektowania łazienki WirtualnyDom.com. Trzeba go pobrać i zainstalować. Właściciel programu zapewnia, że program jest bezpieczny, chociaż czasem programy antywirusowe ostrzegają przed nim. Może być w każdej chwili odinstalowany. Przed projektowaniem warto zobaczyć wideo, prezentujące możliwości tego wirtualnego planera.

Polecamy także:
Jak z małej łazienki zrobić efektowne domowe SPA?
Pomysły na łazienkę od IKEA
4 skuteczne sposoby na ładny zapach w łazience
Piękne i ponadczasowe lustra łazienkowe z oferty IKEA

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/tydzień temu
Ja zrobiłam projekt w sklepie z płytkami i jestem bardzo zadowolona, bo w internecie ceny są dużo niższe niż w salonach.