Projekt łazienki online fot. Adobe Stock

Projekt łazienki online. Oto lista w pełni darmowych programów

Wykonując projekt łazienki online, szybko i bez pomocy fachowców stworzysz funkcjonalne wnętrze. Skorzystaj np. z aplikacji marek Villeroy&Boch czy Cersanit!
Barbara Lasota / 29.08.2019 14:25
Projekt łazienki online fot. Adobe Stock

Projekt łazienki online nie jest trudny do wykonania. Zadaniu podoła nawet zupełny laik. Wszystko dzięki darmowym programom! Warto zobaczyć i porównać aplikacje oferowane przez różne firmy. Przedstawiamy kilka z nich.

Na skróty:

Projekt od Villeroy&Boch

Na stronie Villeroy&Boch najpierw można przeczytać porady zebrane w 5 krokach, doradzające pokrótce, jak zrobić projekt łazienki online. Są tutaj też szczegółowo opracowane wskazówki do projektowania i film, który pokazuje, jak wygląda cały proces.

Jeśli masz problem z wybraniem stylu łazienki, poszukaj inspiracji na stronach z sugestiami, które także udostępnia producent. Możesz również obejrzeć przykładowe projekty łazienek wykonane przez architektów.

Kliknij w dowolny szablon i łatwo dopasuj łazienkę do indywidualnych upodobań. Efekt widać w 3D. W każdej chwili możesz przejść do internetowego plannera i szybko stworzyć projekt łazienki.

Określa się jej kształt, dopasowuje wymiary, wrysowuje okna, drzwi, dobiera urządzenia, meble, kolory.

Program Moja Łazienka: Koło

W pobraniu programu do projektowania łazienki online pomaga tzw. asystent pobierania. Tu także, jak w każdym tego typu systemie, najpierw określa się kształt swojej łazienki, wymiary, kolory ścian i podłogi, nanosi się okna i drzwi.

Projektując urządzenia sanitarne, wybieramy je z oferty marki Koło. Jeśli wirtualne wnętrze nam się nie podoba, można nanosić poprawki, aż projekt łazienki będzie zadowalający.

Można go zapisać lub wydrukować. Można także skorzystać z przykładowych projektów udostępnionych przez producenta i modyfikować je.

Projekt od firmy Tubądzin

Tubądzin ma aplikację Mobilny glazurnik. Dzięki niej można szybko wykonać wizualizację 3D różnych pomieszczeń, w tym także łazienki, i zobaczyć jaki efekt dadzą wybrane płytki.

Umożliwia edytowanie projektu łazienki online i nanoszenie poprawek. Jak wskazuje nazwa, program jest dla glazurników, którzy mogą projekt udostępniać swoim klientom.

Leroy Merlin i planer 3D

Ta firma również udostępnia łatwy w obsłudze program na swojej stronie internetowej. Nie wymaga on instalacji oprogramowania na komputerze.

Dostępny jest z poziomu okna przeglądarki internetowej. Aby nauczyć się z niego korzystać, warto obejrzeć film instruktażowy. Jeśli mimo to ktoś nie będzie czuł się na siłach przygotować samodzielnie projekt łazienki online, może to zrobić wspólnie z doradcą w sklepie.

Program umożliwia różne ustawienia sprzętów i dokonywanie wielu zmian. Także przygotowanie kosztorysu i listy zakupów, którą można wysłać od razu do sklepu.

projekt łazienki leroy merlin

fot. Adobe Stock

Projekt z Ceramiką Paradyż

Projekt łazienki online można zamówić u projektantów współpracujących z firmą Ceramika Paradyż - producentem płytek ceramicznych. Zamawia się przez stronę internetową, gdzie można odnaleźć odpowiedni adres e-mail.

Czas oczekiwania jest krótki, wynosi 14 dni. Jeśli realizując projekt, zakupisz płytki Ceramiki Paradyż przez internet (sklep.paradyz.com), w ciągu 4 tygodni od akceptacji projektu, wtedy nie zapłacisz nic za projektowanie. 

Jeżeli zrezygnujesz z zakupu płytek,wtedy koszt aranżacji łazienki wyniesie 600 zł.

Projekt od marki Cersanit

Na stronie internetowej grey.cersanit.com/s/zaprojektuj-lazienke znajduje się darmowy program do projektowania łazienki WirtualnyDom.com. Trzeba go pobrać i zainstalować.

Właściciel programu zapewnia, że program jest bezpieczny, chociaż czasem programy antywirusowe ostrzegają przed nim. Może być w każdej chwili odinstalowany. Przed projektowaniem warto zobaczyć wideo, prezentujące możliwości tego wirtualnego plannera.

Polecamy także:
Jak z małej łazienki zrobić efektowne domowe SPA?
Pomysły na łazienkę od IKEA
4 skuteczne sposoby na ładny zapach w łazience