Mała kuchnia? Poznaj 10 pomysłów na niewielką kuchnię wg IKEA!

Sprawdź świetne inspiracje!
Weronika Kwaśniak / 29.09.2015 07:25

Chyba każdej z nas marzy się ogromna kuchnia z dużym stołem i nieograniczoną przestrzenią do kulinarnych eksperymentów. Niestety, wyobraźnia wyobraźnią, ale realia zazwyczaj są brutalne. W epoce niewielkich kawalerek z aneksem kuchennym lub dwupokojowych mieszkań o małym metrażu, każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Jak zatem urządzić małą kuchnię?

Mała kuchnia - jak ją funkcjonalnie urządzić? 

Mała kuchnia nie stwarza zbyt wielkiego pola do popisu, jeśli chodzi o urządzenie jej. Zamiast podobających się rozwiązań (na przykład ławy kuchennej czy wyspy), trzeba wybrać te, które pasują: do metrażu i kształtu kuchni. 

Nie oznacza to jednak jednocześnie, że musisz rezygnować ze wszystkich wygód i skupić się wyłącznie na funkcjonalności. Dobry pomysł i odpowiednie planowanie to więcej, niż połowa sukcesu! 

Piękne i ponadczasowe płytki kuchenne Opoczno! (zdjęcia)

W małej kuchni każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota, dlatego skup się na maksymalnie efektownym wykorzystaniu miejsca. Z pomocą przyjdą ci producenci mebli, którzy doskonale znają potrzeby mieszkańców małych mieszkań i wychodzą naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom. 

Proponowane przez nich rozwiązania są nie tylko funkcjonalne, ale także piękne i wygodne! 

Pomysły na małą kuchnię według IKEA

Jeśli jesteś posiadaczką niewielkiej kuchni, zdradzimy ci cały szereg trików. Pierwszy z nich jest widoczny na zdjęciu - warto zaopatrzyć się w składany blat, który będzie pełnił funkcję poręcznego i praktycznego stolika.

Warto też kupić szafki z szufladami - są wygodniejsze niż standardowe, a do tego pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni.

Więcej inspiracji i rozwiązań znajdziesz w naszej galerii! 

To także może ci się przydać!
Jak samodzielnie wykonać projekt kuchni? To wcale nie jest takie trudne! 
Pomysły na nowoczesną kuchnię - 39 inspiracji! (zdjęcia)