Neonowe wnętrze - hit 2013

Neonowe kolory to hit w aranżacji wnętrz. W tym roku warto postawić na wyraziste kolorki, takie jak limonka, pomarańcz, soczysta zieleń, turkus a nawet słodki róż. Odważnie i wyraziście rozświetlą każde wnętrze.
/ 10.04.2013 07:04

Neonowe kolory to hit w aranżacji wnętrz. W tym roku warto postawić na wyraziste barwy, takie jak limonka, pomarańcz, soczysta zieleń, turkus a nawet słodki róż. Odważnie i wyraziście rozświetlą każde wnętrze.

Neonowe wnętrze - hit 2013

Jeszcze do nie dawna te neonowe kolory były głównie inspiracją dla projektantów mody - krzykliwej i bardzo odważnej. Dziś nieśmiało wkraczają również na "salony". Przyszedł czas, aby docenić ich urok również wśród czterech ścian, ponieważ efekt może być na prawdę przyjemnie energetyzujący. Te wyraziste barwy są doskonałym rozwiązaniem, gdy domownicy potrzebują ożywczego "kopa" .

Jedno o czym szczególnie warto pamiętać to umiar,aby nie stworzyć we wnętrzu wrażenia wizualnego bałaganu i przesytu. Czasem wystarczy tylko kilka dodatków lub dwa zestawione ze sobą kolory.

Dla kogo neony w mieszkaniu?

  • Dla osób odważnych, pozytywnie "zakręconych", lubiących wyzwania i nowości, które źle czują się w otoczeniu monotonii i nudy.
  • Dla nowoczesnych projektów architektonicznych
  • Dla średnich metraży mieszkań.

Neonowe zalety:

  • Są niezwykle popularne, modne i charakterystyczne - nie sposób ich nie zauważyć
  • Wnoszą do wnętrza więcej życia
  • Są ożywcze i optymistyczne
  • W zależności od obszaru koloru dają różnorodny efekt - od zabawnego po poważny
  • Ich odbijające światło barwy podkreślają charakter mieszkania

Niestety, nie każdy otoczony takim zestawieniem będzie czuł komfortowo. Mimo swoich wielu zalet może również przytłaczać, irytować i dekoncentrować. Myślę jednak, że umiejętnie dobrane stanowią piękną dekorację mieszkania.

Oto najciekawsze propozycje wnętrz, w których z powodzeniem zagościły neonowe kolorki:

neonowe wnętrze

zielone neony hit 2013

neonowa czerwień w mieszkaniu

neon w mieszkaniu

trendy 2013

modne wnętrze 2013

Fot. lucasallen, lavieenvogue-tmn.blogspot, jacquelinezinn, inspirationforhome.blogspot, homedecortip, thecraftyhostess, studioten.com