Stylistyka vintage, ciekawy design wykorzystujący graficzność, natura a może urok wielkomiejskiej przestrzeni? Takie bogactwo pomysłów na zmianę oblicza naszego domu zgodnie z duchem czasu dominuje w trendach na 2016.
Najmodniejsze wnętrza 2016
Natchnieniem projektantów i architektów wnętrz (w tym przypadku marki MAGNAT) było piękno szlachetnych kamieni.
Tegoroczne trendy dają dużą swobodę interpretacji. Właściwie każdy może się nimi zainspirować i odtworzyć na swój własny, niepowtarzalny sposób. Zobaczcie piękne zdjęcia, które po prostu warto obejrzeć - może któreś z tych wnętrz natchnie was do zmian we własnych 4 kątach?
Na podstawie materiałów prasowych marki MAGNAT
Sprawdź też kilka nietypowych zastosowań przedmiotów:
Nietypowe zastosowania płynu do mycia naczyń
Nietypowe zastosowania gumki recepturki
Nietypowe zastosowania suszarki do włosów
W aranżacjach mieszkań dużą popularnością cieszy się stylistyka skandynawska, którą na wiele różnych sposobów wykorzystują projektanci. Dominują tu świetliste, chłodne barwy: różnorodne odcienie bieli, perłowych szarości, błękitu czy zieleni, które optycznie powiększają przestrzeń. Taki wystrój tworzy wyjątkową atmosferę w domu, która sprzyja relaksowi. Dzięki niej we własnym M poczujemy spokój przyrody.
Skandynawska kolorystyka doskonale prezentuje się w towarzystwie mebli wykonanych z jasnych gatunków drewna, świetnie sprawdzą się także modele bielone. Obok standardowego wymalowania ścian, warto postawić na struktury, które tworzą ciekawe efekty dekoracyjne, np. imitujące fakturę kamienia. Świetnymi dodatkami w stylizacji w duchu krajów Północy będą przede wszystkim dekoracje z barwnego szkła.
Duża, otwarta przestrzeń w domu daje ogromne możliwości jej zagospodarowania, dlatego coraz więcej zwolenników posiada budowle o paraindustrialnej stylistyce. W takich wnętrzach można pozwolić sobie na artystyczne eksperymenty.
Styl loft kocha się w nowoczesnych materiałach, takich jak: beton, żywica, stal, aluminium czy miedź. Dotąd towarzyszyła im stonowana, achromatyczna paleta barw, obejmująca różne odcienie szarości, off-white czy czerni. W 2016 roku dołączyła do nich czerwień, terakota oraz oranż, które doskonale komponują się z surowym, nowoczesnym designem, delikatnie je ocieplając. Estetyka industrialna lubi geometrię oraz ażurowe formy, np. w postaci przeszkleń, dzielących funkcjonalnie strefy mieszkania.
Z potrzeby ciepła i przytulności w mieszkaniu do łask w aranżacji wnętrz wraca stylistyka vintage, która jest zaprzeczeniem minimalistycznie, niemal sterylnie urządzonych i chłodnych w tonacji pomieszczeń. Wyrazem tego pragnienia jest moda na drewno w złotawej czy rudej kolorystyce, a więc deski, panele dekoracyjne czy boazerie wykonane z tego pięknego, naturalnego materiału pojawiają się nie tylko na podłodze, lecz także na części ścian i sufitów.
Charakterystyczne są również wymalowania na odcienie brązu, ochry, terakoty, oliwkowej zieleni czy musztardowej żółcieni. To właśnie dzięki wykorzystaniu palety inspirowanej ciepłymi barwami kamieni szlachetnych zyskujemy poczucie komfortu i swobody oraz optymistyczny nastrój we własnym M. Warto sięgnąć do korzeni i dobrać do stylizacji meble klasyków designu, również te z czasów PRL-u, które tak fascynują obecnie pokolenie młodych projektantów. Odpowiedni dobór elementów składowych sprawi, że będzie to pomieszczenie z duszą, ale niestroniące również od nowoczesności.
Odwaga w aranżacji wnętrz jest niezbędna do tworzenia zachwycających, oryginalnych stylizacji. Znacznie bardziej niż jeszcze kilka lat temu lubimy eksperymentować, wyposażając własne M, a więc tym samym coraz mocniej na znaczeniu zyskują motywy geometryczne, za pomocą których można całkowicie odmienić domową przestrzeń. To doskonała propozycja dla osób przebojowych - tego typu design jest bowiem wyrazem pasji życia.
Ciekawym formom i kształtom towarzyszy zazwyczaj gra wyraźnych kolorów: czerwieni, niebieskiego czy koralu. Oprócz tego wykorzystywane są również barwy metaliczne - srebro, złoto i miedź w formie efektownych systemów dekoracyjnych, czy elementów wyposażenia. Jak najbardziej naturalne są tu również inspiracje pop-artem.
Ażurowe meble z metalowych prętów, proste formy mebli z cienkimi metalowymi lub drewnianymi nóżkami, dodatki utrzymane w nurcie japońskiego origami, ciekawe parawany, dzielące przestrzeń na strefy funkcjonalne są nieodłącznym elementem pomieszczeń nastawionych na graficzne motywy i podziały.
Na podstawie materiałów prasowych marki MAGNAT