nietypowe zastosowania suszarki do włosów, do czego użyć suszarki do włosów fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania suszarki do włosów - 5 pomysłów

Do czego może się przydać?
Weronika Kwaśniak / 13.10.2014 12:18
nietypowe zastosowania suszarki do włosów, do czego użyć suszarki do włosów fot. Fotolia

Chyba żadna z nas nie wyobraża sobie bez niej życia - suszarka do włosów to w każdym domu jedno z najważniejszych urządzeń. Dzięki niej możemy cieszyć się nienaganną fryzurą! Czy dobrze znany gadżet służy tylko do szybkiego wysuszenia loków? Sprawdź nietypowe zastosowania suszarki do włosów!

1. Do odmrożenia zamarzniętego zamka

Kiedy zima jest wyjątkowo sroga, często spotykają nas różnego rodzaju przykre niespodzianki - jedną z nich jest zamarznięcie zamka w drzwiach lub w samochodzie. W tej sytuacji szybkim i prostym rozwiązaniem jest użycie suszarki do włosów! Skieruj strumień gorącego powietrza na zamarzniętą dziurkę od klucza. Jeśli nie garażujesz samochodu, musisz mieć niestety urządzenie na baterie.

2. Do odkurzenia trudno dostępnych powierzchni

Niektóre miejsca niełatwo odkurzyć. Kiedy brud pojawi się w szczelinach kaloryfera, zakamarkach rzeźbionej ramy od lustra lub szczelinach parkietu, często załamujemy ręce i przygotowujemy się na żmudne odkurzanie. Wystarczy jednak skierować strumień powietrza z suszarki na zakurzone miejsce, aby kurz przefrunął na łatwiej dostępną przestrzeń!

3. Do usunięcia wosku

Jeśli woskowe zanieczyszczenie pojawiło się na powierzchni blatu, stołu, szafki lub innej drewnianej powierzchni, suszarka pomoże ci je usunąć! Podgrzewaj wosk strumieniem gorącego powietrza, a bez trudu da się go sprzątnąć - stanie się miękki i elastyczny.

4. Do pozbycia się starych naklejek

Pozbycie się nalepek wydaje się być trudnym zadaniem - zazwyczaj pozostawiają one nieestetyczne ślady. To zadanie ułatwi ci suszarka do włosów!
Skieruj gorący nawiew na naklejkę, a kiedy jej powierzchnia stanie się bardzo nagrzana, bardzo łatwo ją odkleisz!

5. Do wyczyszczenia zaparowanego lustra

Nie wycieraj zaparowanego lusterka ręcznikiem ani szmatką, ponieważ przyczynia się to do powstawania nieestetycznych smug i zacieków. Pary z lustrzanej powierzchni pozbędziesz się dużo szybciej - wystarczy włączyć suszarkę do włosów i skierować ją w odpowiednią stronę!

Zobacz inne nietypowe zastosowania przedmiotów: