Mozaika w kształcie łuski to najnowszy hit wnętrzarski. Zobacz aranżacje w kuchni i łazience

Mozaika w kształcie rybiej łuski fot. Adobe Stock, enchanted_fairy, Jodie Johnson
Mozaika w kształcie łuski może być położona na całej ścianie albo stanowić tylko ozdoby element w formie pionowego lub poziomego paska.
Małgorzata Machnicka / 22.06.2021 09:08
Mozaika w kształcie rybiej łuski fot. Adobe Stock, enchanted_fairy, Jodie Johnson

Mozaika w kształcie rybiej łuski już w zeszłym roku pojawiła się we wnętrzarskich trendach, ale dopiero teraz przeżywa swój prawdziwy boom. 

Najczęściej spotykana jest ta w niebieskich odcieniach - błękitnym, granatowym i turkusowym. Popularna jest również ciemnozielona i biała. Na rynku znajdziesz zarówno mozaikę o błyszczącej, szkliwionej powierzchni oraz matowo-satynową, idealnie gładką.

Spis treści:

  1. Kuchnia z białą mozaiką
  2. Łazienka z granatową mozaiką
  3. Mozaika na całej ścianie w kuchni
  4. Mozaika na ścianie z lustrem
  5. Turkusowa mozaika pod prysznicem
  6. Niebieska mozaika i drewno w kuchni

Kuchnia z białą mozaiką

Nasz przegląd zaczynamy od najbardziej stonowanej kolorystycznie mozaiki. Białe, szkliwione, mocno błyszczące płytki świetnie wyglądają zestawione z niebieskimi i szarymi frontami kuchennymi. Całość jest nowoczesna i nieprzekombinowana.

Łazienka z granatową mozaiką

W tej łazience mozaika w kształcie rybiej łuski pojawiła się tylko na jednej ścianie pod prysznicem. Ma piękny, głęboki, granatowy kolor. Dla kontrastu zestawiona została z marmurowymi, dużymi płytkami i białą, drewnianą lamperią.

Dodatkiem są złote elementy - oświetlenie w stylu retro, ramy luster oraz armatura. To rozwiązanie idealne do małych łazienek.

Mozaika na całej ścianie w kuchni

W tej kuchni z wyspą mozaika pojawiła się na całej ścianie. Wygląda niezwykle efektownie zestawiona z bielą, drewnem i czernią.

Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, zrezygnuj z pozostałych wzorów w pomieszczeniu, niech mozaika odgrywa pierwszoplanową rolę.

Mozaika na ścianie z lustrem

Jasnoniebieska mozaika to dobre tło dla owalnych luster (równie dobrze sprawdziłoby się tu jedno duże okrągłe lustro np. w złotej ramie).

Reszta łazienki jest bardzo stonowana - białe, drewniane meble oraz gres taki sam na podłodze i ścianach wprowadzają do wnętrza harmonię.

Mozaika pod prysznicem

Mozaika świetnie sprawdza się pod prysznicem, szczególnie ta w turkusowym kolorze! Została położona na wszystkich trzech ścianach i zestawiona z tapetą w owocowy wzór oraz białymi płytkami cegiełkami. Całość prezentuje się niezwykle wakacyjnie.

Niebieska mozaika i drewno w kuchni

Niebieska mozaika pięknie komponuje się z jasnymi, drewnianymi frontami, kamienną podłogą i dywanem w stylu PRL. Pomieszczenie rozświetlają biały blat i białe ściany oraz złote dodatki - uchwyty i armatura.

Czytaj także:
Łazienka w kolorze butelkowej zieleni 
Najpiękniejsze łazienki w loftowym stylu
Oto najmodniejszy kolor frontów kuchennych!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA