Modne kolory wnętrz - jesień 2014

Zobacz, jakie kolory będą królować we wnętrzach!
Weronika Kwaśniak / 12.09.2014 18:00

Jesień co roku przynosi ze sobą wielobarwne kompozycje kolorystyczne. Stają się one inspiracją dla artystów, projektantów oraz architektów wnętrz. W sklepach królują nowe kolekcje ubrań, odbywają się premierowe pokazy mody, a na półkach marketów budowlanych pojawiają się kolorystyczne nowości od producentów farb.

Modne kolory wnętrz

Tak jak jesień prezentuje się w wielu kolorach, tak samo nasze mieszkania mogą przybrać różnorodne aranżacje. Mocne, wyraziste i energetyczne barwy, neutralne i klasyczne odcienie, czy też łagodne pastele i chłodne kolory dają nam nieograniczone możliwości kreowania wnętrz!

Od kilku sezonów obserwujemy ciekawą tendencję, jeśli chodzi o paletę kolorów, które są modne w sezonie jesiennym. Rezygnujemy z łagodnych barw i sięgamy po odcienie bardziej zdecydowane, jakby na przekór jesiennej szarudze. Po raz kolejny na ścianach zagości niebieski – szczególnie w takich odcieniach, jak kobaltowy, czy śródziemnomorski. Towarzyszyć mu będą odważne czerwienie oraz intensywne bordo a także soczysta pomarańcza i słoneczna żółć. Zwolennicy przytulnych wnętrz też będą mieli w czym wybierać. Dla nich proponujemy neutralne, ale dalekie od nudy szarości, brązy, biele i czerń – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Niebieski o wielu twarzach

Aranżując wnętrza warto postawić na różne odcienie niebieskiego, które wprowadzą do naszego mieszkania poczucie świeżości i lekkości. Intensywny „Royal Blue” w połączeniu z pomarańczą („świeża pomarańcza”) i żółcią („żółty ‘del sol’”) to zestaw, który zaczaruje wnętrze i zatrzyma klimat lata w naszym mieszkaniu. Z kolei „tajemniczy niebieski” czy „śródziemnomorski niebieski” w połączeniu z „bezpiecznym szarym” stworzy aurę jesiennej ciszy i spokoju.

Energia zamknięta w pastelach

W gronie modnych barw nie mogło zabraknąć pasteli. Jakby na przekór jesiennej szarudze, przywołują wiosnę! Wybierzmy energetyczne zielenie („zmysłowe orzeźwienie”) oraz łagodne róże („różane marzenie”) stanowią idealne antidotum na jesienna chandrę. Zwłaszcza, jeśli zestawimy je z delikatnymi brązami („klasyczny spokój”) lub „łagodnym beżem”. Do tego silne akcenty z kwiatami lub świeży bukiet na stole i nasze wnętrze będzie prezentować się niezwykle energicznie i radośnie, daleko od jesiennej szarugi.

Jesień cała w brązie

Ciepłe kolory wnętrz są idealne na nadchodzącą jesień i zimę. Pięknie będą się prezentować w zestawieniu z odrobiną szarości lub grafitu, które swoim neutralnym charakterem dopełnią aranżację. „Brązowy rattan” w połączeniu z „naturalną szarością” czy „oszlifowanym kamieniem” pozwoli stworzyć subtelną, ale elegancką kompozycję. Natomiast „lekki krem” rozjaśni wnętrze niczym promienie słoneczne.

Na podstawie materiałów prasowych Dekoralu

Zobacz więcej porad:

Obejrzyj nasze inspiracje - modne kolory wnętrz na jesień!