dulux, farby do wnętrz, mały dom

Malowanie małego mieszkania - 5 zasad

Ekspert radzi, jak optycznie powiększyć niezbyt duże wnętrze
/ 29.04.2019 11:09
dulux, farby do wnętrz, mały dom

Malowanie małego mieszkania może przyspożyć więcej problemów niż pomalowanie 100m2 apartamentu. Niewielkie wnętrza mają to do siebie, że podczas ich malowania należy zastosować szereg trików poazwalających na optyczne zwiększenie przestrzeni. Oto 4 z nich!

4 zasady malowania ścian w małych mieszkaniu:

1. Stosuj jasne, pastelowe barwy

W małym mieszkaniu powinniśmy zastosować raczej jasne, pastelowe barwy. Mają one zdolność odbijania światła większą, niż ciemne kolory, dzięki temu optycznie powiększają przestrzeń. Najlepiej sprawdzają się delikatne żółte i kremowe odcienie, a także pastelowe błękity oraz zielenie. Wnętrza nimi pomalowane są naturalnie rozświetlone i przez to wydają się większe.

Farby do malowania ścian

fot. Adobe Stock

2. Używaj jednego koloru


Metraż zwiększymy także, malując jednym kolorem zarówno ściany, jak i sufit.

4. Pomaluj na biało sufit


W niskich pomieszczeniach możemy pomalować sufit na biało, a u szczytu ścian pozostawić pas bieli – jasna ramka optycznie uniesie sufit do góry.

5. Zaaranżuj mocniejsze akcenty


Nie rezygnujmy jednak z wyrazistszych kolorów. Wnęka lub fragment ściany w ciemniejszej barwie ożywi i urozmaici pokój, nie zmniejszając jego rozmiaru.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/19.07.2013 09:20
A jak pomalować małą łazienkę skoro wiem jak pomalować mały pokój? W małych mieszkaniach łazienki są meeeeega małe, często bez okna, jak to pomalować?