jak wprowadzić do domu wiosenny nastrój, jak zaprosić wiosnę do swojego domu fot. Fotolia

Jak wprowadzić do domu wiosenny nastrój - 6 trików

Zobacz sama!
Weronika Kwaśniak / 23.03.2016 07:03
jak wprowadzić do domu wiosenny nastrój, jak zaprosić wiosnę do swojego domu fot. Fotolia

Chociaż w kalendarzu już wiosna, nie zawsze widzimy ją za oknem. Wszyscy jednak czujemy tęsknotę za tą porą roku, gdy przyroda budzi się do życia, a cały świat wygląda radośnie.

Możemy na szczęście radzić sobie na własną rękę i sami zaprosić wiosnę do wnętrza swojego domu. Jak to zrobić? Poznaj sprawdzone triki, które są bardzo proste, ale dają spektakularny efekt!

1. Ustaw doniczki ze świeżymi ziołami

Jeśli nigdy nie hodowałaś w kuchni świeżych ziół, najwyższy czas to zmienić. Te rośliny powinny gościć w twoim domu przez okrągły rok - nie są wymagające w uprawie, a naprawdę mogą odmienić smak potraw! Mają też oczywiście wizualne zalety: po prostu pięknie się prezentują.

2. Zapal świeczki o wiosennych zapachach

To idealny moment na świeczki zapachowe o wiosennych, świeżych aromatach! Może owocowe? Lub przywodzące na myśl spacer po łące? Świece pachnące cynamonem lub jabłkami lepiej schowaj do następnej zimy!

3. Zaopatrz się w wiosenną pościel

My też jesteśmy zwolenniczkami minimalizmu we wnętrzach, ale wiosną chętnie wskakujemy do kolorowej pościeli! Jeśli nie masz ochoty spać pod zieloną lub żółtą kołdrą, zdecyduj się przynajmniej na pastelowe odcienie.

4. ...posprzątaj!

Może to zabrzmi dość głupio, ale nie ma nic bardziej wiosennego niż... porządki. Jeśli zmyjesz z okien "zimowy" brud, wymieciesz kurz z każdego kąta, upierzesz dywaniki i posprzątasz garderobę, na pewno poczujesz wiosnę o wiele mocniej - gwarantuję!

5. Ustaw kwiaty

A najlepiej DUŻO kwiatów. Doniczka z hiacyntem lub żonkilem to zazwyczaj koszt poniżej 5 złotych, a wiosenny nastrój masz jak w banku. Ja co roku zaopatruję się w co najmniej kilka doniczek z szafirkami i krokusami - dzięki nim już na samym początku marca można poczuć prawdziwą pełnię wiosny!

6. Zadbaj o kolorowe detale

Nawet jeśli zazwyczaj nie jesteś fanką zdecydowanych barw, wprowadź odrobinę koloru do swojego mieszkania. Nie namawiam cię oczywiście do przemalowania wszystkich ścian na pomarańczowo, ale np. czerwone poszewki na poduszki kosztują niewiele, a na pewno wprowadzą do salonu wiosenną atmosferę.

Zobacz więcej ciekawych publikacji:

Czego nie może jeść pies?
Dziwne zwyczaje właścicieli zwierząt
Jak zrobić własne środki czystości?
Jak poznać że zwierzaka coś boli?